Eurosport 2 z rekordową oglądalnością Bundesligi

Transmisje Bundesligi na antenie Eurosportu 2 w sezonie 2015/2016 osiągnęły w Polsce rekordowe wyniki oglądalności, zarówno w grupie wiekowej 4+, jak i komercyjnej (16-49 lat). Średnia oglądalność 150 meczów wyniosła 88 tys. kibiców. Oznacza to wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim sezonem. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium.

Eurosport 2 zanotował dwucyfrowy wzrost oglądalności Bundesligi także w grupie komercyjnej. Zakończone w maju rozgrywki śledziło w sumie o 11% więcej widzów w grupie wiekowej 16-49 lat niż w poprzednim sezonie. Największym zainteresowaniem kibiców cieszyły się spotkania Bayernu Monachium, w którego składzie występuje jeden z najlepszych napastników świata – Robert Lewandowski.

Bundesliga jest jedną z najsilniejszych piłkarskich lig w Europie, która z sezonu na sezon przyciąga przed telewizory coraz więcej polskich kibiców. Największym magnesem jest oczywiście Robert Lewandowski, którego mecze w Bayernie Monachium w zakończonym sezonie śledziła rekordowa liczba widzów – średnio aż 195 tysięcy. Warto zaznaczyć, że spotkania innych drużyn również cieszyły się największą popularnością w historii, notując 7-procentowy wzrost oglądalności – mówi Adam Widomski, Eurosport Channel Director w Discovery Polska.

Bundesliga, wraz z transmisjami z Ekstraklasy oraz Ligi Europy, skutecznie podnosi ratingi oraz pozycjonowanie kanałów Eurosportu. To w tej chwili najchętniej oglądana zagraniczna liga piłkarska w Polsce – dodaje Radek Jaworski, Eurosport Head of Communications w Discovery Polska.

Najchętniej oglądanymi meczami w zakończonym sezonie były starcia Bayernu Monachium i Borussii Dortmund. 4 października spotkanie śledziło średnio 567 tys. widzów, a 5 marca 492 tys. W grupie 16-49 było to odpowiednio 244 tys. i 226 tys. kibiców.

Kolejny sezon Bundesligi na antenie Eurosportu 2 rozpocznie się 26 sierpnia. Kilka dni wcześniej, 14 sierpnia, kanał ten pokaże na żywo spotkanie o Superpuchar Niemiec, w którym zmierzą się Bayern Monachium i Borussia Dortmund.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *