Cartoon Network świętuje dwudzieste urodziny „Atomówek”

Cartoon Network ogłasza obchody dwudziestych urodzin „Atomówek”. Stacja rozpocznie świętowanie już w lutym, wraz z premierą nowych odcinków serialu o przygodach Bójki, Bajki i Brawurki. Pojawią się również specjalne eventy i nowe produkty licencyjne, na ekrany powróci również czwarta Atomówka, Bombka.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Cartoon Network

Od swojej premiery w listopadzie 1998 roku kultowy serial animowany Cartoon Network pozostaje inspiracją dla dziewczynek i młodych kobiet na całym świecie. Bójka, Bajka i Brawurka stały się znanymi ambasadorkami girl power i kontynuują tę misję aż do dziś, już w nowej wersji produkcji, która zadebiutowała w 2015 roku.

W ubiegłym roku „Atomówki” zostały uhonorowane Grazie Award w kategorii „Family Series – National”. Prestiżowa nagroda jest przyznawana m.in. programom telewizyjnym o kobietach i dla kobiet. Serial odegrał również znaczącą rolę w zaangażowaniu Cartoon Network w program edukacyjny STEAM, poprzez specjalne odcinki zachęcające dzieci do nauki kodowania. Bójka, Bajka i Brawurka pojawiły się również programach popularyzujących nauki ścisłe, takich jak Google’s Make with Code GIF: The Powerpuff Girls oraz Scratch od MIT Media lab.

„Atomówki” są jedną z najbardziej dochodowych marek Cartoon Network, przynosząc łączny dochód na poziomie 2,5 miliarda dolarów. Przez lata stacja nawiązała współpracę licencyjną z ponad 150 partnerami z branży zabawkarskiej, odzieżowej, wydawniczej i rozrywkowej. Wśród nich można wymienić m.in. zaprezentowaną w 2016 roku wspólną kolekcję modową z markami Jeremy Scott i Moschino, jak również partnerstwa z Hot Topic, C & A Department Store, Miniso, El Corte Ingles, Reserved, TVOE, Fyodor Golan, Saucette, Bizuu, Sabrina Pilewicz, House, Cropp, Sinsay, Smyk, Peripera, 7.Modifier, Spin Master, McDonalds, Ferrero, Cold Stone Creamery, IMG Worlds, Cartoon Network Amazone, Live Nation czy Hachette.

Produkcją „Atomówek” zajmuje się Cartoon Network Studios. Producentami wykonawczymi są Nick Jennings i Bob Boyle. Stworzony przez Craiga McCrackena serial od momentu debiutu w 1998 roku zdobył dwie nagrody Emmy oraz pięć nominacji, a także wiele innych wyróżnień.

Polska premiera nowych odcinków drugiego sezonu „Atomówek” planowana jest na 19 marca. Emisja od poniedziałku do piątku o 19:40 na antenie Cartoon Network.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *