CBS Reality z własną produkcją „Gliniarze – mordercy”

Praca policjantów wiąże się z ogromną odpowiedzialnością – ich zadaniem jest chronić uczciwych obywateli i ścigać tych, którzy postępują wbrew prawu. Zdarza się jednak, że ci, którzy mają być wzorem praworządności i uczciwości, popełniają największe zbrodnie i odbierają niewinne życia. O takich właśnie przypadkach opowiada seria dokumentalna „Gliniarze – mordercy”. Na premierowe odcinki produkcji własnej CBS Reality zapraszamy od 12 lutego, w każdą niedzielę o godzinie 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Każdy z odcinków przedstawia przypadek jednego policjanta. Jako pierwsza zostanie zaprezentowana sprawa Lena Davisa – człowieka, którego od zwykłego bandyty odróżniał tylko policyjny mundur. Davis pochodził z dotkniętej biedą dzielnicy Nowego Orleanu. Mimo że był notowany za pobicie i napad, Davisowi udaje się dostać do nowoorleańskiej policji, która cierpiała wówczas na niedobór funkcjonariuszy. Davis postanowił wykorzystać władzę, jaką dawała mu policyjna odznaka i zorganizował grupę dilerów i skorumpowanych policjantów, za pomocą której kontrolował rynek narkotykowy w mieście. Jego kryminalna działalność nie uszła uwadze FBI. W sprawie Davisa zostało wszczęte dochodzenie i wkrótce odkryto, że policjant jest nie tylko przywódcą gangu, ale także zleceniodawcą morderstwa Kim Glover, kobiety, która złożyła na niego skargę do policji. Len Davis za swoje zbrodnie został skazany na karę śmierci.

W drugim odcinku widzom zostanie przybliżona sylwetka Antoinette Frank. Policjantka wraz ze swym chłopakiem dokonała napadu na wietnamską restaurację, w trakcie którego z ręki napastników zginęły trzy osoby, po czym wróciła na miejsce popełnionej przez siebie zbrodni, tym razem w charakterze śledczego. Jej udział w morderstwach został jednak szybko odkryty – Frank została aresztowana i oskarżona o wielokrotne zabójstwo. W 1995 roku sąd orzekł o jej winie i skazał ją na karę śmierci.

Na premierowe odcinki serii dokumentalnej „Gliniarze – mordercy” CBS Reality zaprasza od 12 lutego, w każdą niedzielę o godzinie 22:00. Kontynuacja w marcu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *