CBS Reality z własną produkcją „Rozwikłać zbrodnię”

Sherlock Holmes, Hercules Poirot i Jane Marple – te postacie zawładnęły wyobraźnią czytelników kryminałów na całym świecie. Czasem zapominamy, że istnieją ich realne odpowiedniki – śledczy z krwi i kości, których niestrudzona praca i umiejętność łączenia ze sobą faktów sprawiła, że sprawcy potwornych czynów znaleźli się za kratkami. Właśnie z takimi ludźmi – detektywami policji – w nowej produkcji własnej CBS Reality porozmawia Donal MacIntyre, by dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegały śledztwa w sprawach mrożących krew w żyłach morderstw. Na trzymające w napięciu odcinki serialu „Rozwikłać zbrodnię” – w którym przedstawiona zostanie m.in. sprawa morderczyni 31-letniego Łukasza Słaboszewskiego – kanał CBS Reality zaprasza od 18 marca, w każdą niedzielę o 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Gospodarz programu, uznany brytyjski dziennikarz kryminalny Donal MacIntyre, w każdym z odcinków przeanalizuje jedną sprawę. Podstawą do przedstawienia danej historii będzie wywiad przeprowadzany z osobą, która rozwiązała zagadkę zbrodni i doprowadziła do skazania mordercy. Dzięki rekonstrukcjom zdarzeń, przedstawieniu najważniejszych dowodów rzeczowych oraz pokazania krok po kroku, jak przebiegało dane śledztwo, widzowie będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób działają prawdziwi detektywi pracujący nad sprawami morderstw.

W jednym z odcinków wysłuchamy opowieści byłego detektywa Boba Taylora, któremu lipcu 1991 r. przypadła w udziale praca nad sprawą porwania Julie Dart – 18-letniej dziewczyny, której chłopak otrzymał list z żądaniem okupu. Policja nie dysponowała żadnymi poszlakami – w tej sytuacji śledczy zdecydowali się wypełnić żądania porywacza i złożyć okup wedle dostarczonych przez niego instrukcji. Kiedy zgodnie z nimi na stacji w Birmingham funkcjonariuszka policji odbiera telefon w budce telefonicznej w oczekiwaniu na dalsze wytyczne od porywacza, po drugiej stronie panuje milczenie – przekazanie okupu nie dochodzi do skutku. Policja jest w kropce – Bob Taylor wciąż jednak ma nadzieję, że porwana dziewczyna żyje. Kiedy ciało kobiety przypominającej Julie Dart zostaje znalezione na polu w hrabstwie Lincolnshire, Taylor musi pogodzić się z tym, że nie prowadzi już sprawy porwania, ale morderstwa. Przez kolejne miesiące morderca igra z policją, wysyłając do niej listy, w których przechwala się popełnioną przez siebie zbrodnią, grozi kolejnymi porwaniami oraz zdradza swoje plany na wysadzenie torów kolejowych. Policja jest bezsilna – najgorsze jednak nadejdzie, gdy w styczniu 1992 r. ten sam sprawca porwie 25-letnią Stephanie Slater…

Seria ma także wątek polski – w jednym z odcinków emitowanych w kwietniu poznamy sprawę morderstwa, które w 2013 r. wstrząsnęło zarówno Wielką Brytanią, jak i Polską – Brytyjka Joanne Dennehy zadźgała wtedy z zimną krwią trzech mężczyzn, w tym 31-letniego Łukasza Słaboszewskiego, pochodzącego z Nowej Soli. Polak zginął od ciosów nożem w serce i w szyję – jego ciało, podobnie jak ciała pozostałych dwóch ofiar Brytyjki, zostało znalezione w rowie nieopodal Peterborough.

Na premierowe odcinki 1. sezonu serialu dokumentalnego „Rozwikłać zbrodnię”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 18 marca, w każdą niedzielę o 22:00. Kontynuacja 1. sezonu w kolejnym miesiącu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *