Wiosna 2018 na antenach Telewizji Polskiej

Dwa nowe seriale „Za marzenia” i „Leśniczówka” oraz show „Big Music Quiz” ze Sławomirem w roli prowadzącego, a także nowe sezony ulubionych seriali czekają na widzów już od 26 lutego na antenach Telewizji Polskiej. Wiosenna oferta to także premiery Teatru Telewizji, programów publicystycznych i rozrywkowych.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W poniedziałek, 26 lutego w TVP2 premierowy odcinek serialu „Za marzenia”. To historia trójki przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia: Zosi, dyplomowanej psycholog (Maja Bohosiewicz), Anki, charakteryzatorki na planie hitowej telenoweli (Anna Karczmarczyk) i Bartka, typowego „jutromena” (Piotr Nerlewski). Od 2 marca, w TVP1 zagości nowość – telenowela „Leśniczówka”. W niezwykłą opowieść o rodzinnych tajemnicach zabiorą widzów m.in. Jolanta Fraszyńska, Marek Bukowski, Weronika Książkiewicz i Michał Czernecki.

Wiosną do TVP powrócą nowe sezony znanych i lubianych seriali. W Jedynce 25 marca – drugi sezon serialu „Wojenne dziewczyny”. We wtorkowe wieczory, od 27 lutego, o nowej porze (godz. 21:35) na antenie Jedynki pojawi się serial „Pensjonat nad rozlewiskiem”.

Ponadto widzowie obejrzą swoje ulubione seriale i telenowele m.in.: „Korona królów” (TVP1), „Klan” (TVP1), „Ojciec Mateusz” (TVP1), „Komisarz Alex” (TVP1), „Barwy szczęścia” (TVP2), „Na sygnale” (TVP2), „M jak miłość” (TVP2), „rodzinka.pl” (TVP2) oraz „O mnie się nie martw” (TVP2).

Niedzielne wieczory w Dwójce to od 11 marca spotkania ze Sławomirem Zapałą, aktorem, showmanem i piosenkarzem, który poprowadzi muzyczne show „Big Music Quiz”, w którym dwie drużyny złożone z czterech Gwiazd będą musiały wykazać się słuchem, refleksem, znajomością muzyki poczuciem humoru. Wiosną Telewizja Polska stawia też na cieszące się nieustającą sympatią widzów teleturnieje: „Jaka to melodia?” prowadzona przez Roberta Janowskiego (TVP1), „Jeden z dziesięciu” (TVP1) Tadeusza Sznuka, „The Wall. Wygraj marzenia”, którego gospodarzem jest Paweł Orleański. Ponadto w TVP2 widzowie będą mogli oglądać „Familiadę”, która będzie emitowana codziennie o godz. 14:00. Nie zabraknie „Koła fortuny” z Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan (TVP2), „Postaw na milion” (TVP2) z Łukaszem Nowickim oraz „Kocham Cię, Polsko!”.

Wiosenna ramówka TVP2 ponownie wypełni się wspaniałymi smakami i zapachami wypieków. „Bake off – Ale Ciacho!” wraca w nowej odsłonie, z nową porą emisji! Od marca program będzie można oglądać w niedzielę, o godz. 15:20. O dobre samopoczucie uczestników, ciepłą, rodzinną atmosferę zadbają prowadzące Marcelina Zawadzka i Katarzyna Kołeczek oraz jurorzy Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki.

Od 8 kwietnia (niedziela), o godz. 21:15 Jedynka zaprosi na wieczorny, cykliczny program rozrywkowy „Od Opola do Opola” promujący polską piosenkę i festiwal w Opolu. Andrzej Krzywy i Ifi Ude, jako gospodarze muzycznego talk-show, prezentować będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dwójka natomiast od 10 marca w soboty (godz. 21:35) będzie wraz z Grzegorzem Halamą bawić widzów w programie „Ludzik, czyli One Man Show”. Ponadto w Dwójce zagości również satyryczny mini serial „La La Poland” z udziałem aktorów warszawskich teatrów i twórców Kabaretu na Koniec Świata.

Od poniedziałku do piątku w TVP1 o 20.20 Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska na antenie Jedynki poprowadzą nowy program „Alarm!”, w którym nie zabraknie dziennikarskich interwencji, śledztw i opowieści o realnych problemach Polski i Polaków.

Późnym wieczorem Rafał Porzeziński spotka się z widzami Jedynki w programie „Ocaleni”. Prowadzący przedstawi historie ludzi, którzy doświadczyli piekła uzależnienia.

W każdy czwartek na antenie Jedynki w „Magazynie 997” pojawi się Dariusz Bohatkiewicz. Magazyn prezentuje autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne, a realizująca go ekipa wraz z policją poszukuje sprawców zdarzeń, groźnych przestępców. „Zakupy pod kontrolą” to kolejna propozycja na niedzielny wieczór z Dwójką. Kuba Korczak i Dariusz Kuźniak, doświadczeni szefowie kuchni, specjaliści od wartościowego żywienia wezmą pod lupę nawyki kulinarne i zakupowe Polaków.

W TVP1 wiosną znane i lubiane programy popularnonaukowe i publicystyczne o nowych porach emisji. Pasjonujący świat nauki w „Sondzie2” Tomasza Rożka w każdą niedzielę o godz. 14:00. Od 1 marca „Magazyn Śledczy Anity Gargas” w każdy czwartek o godz. 22:25. Od 27 lutego Jan Pospieszalski zaprosi na swój program „Warto Rozmawiać” w każdy wtorek o godz. 20:30. Michał Olszański spotka się z widzami Dwójki w „Magazynie Ekspresu Reporterów” we wtorki o godz. 21.55.

Każdego poranka od poniedziałku do niedzieli widzów Dwójki (od 3 marca już od 7:55) witać będą popularne pary gospodarzy „Pytania na Śniadanie”: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki, Ola Kostka i Tomek Tylicki oraz Marzena Kawa i Robert El Gendy. Od 5 marca nowością będzie 7-minutowe cykliczne „Pytanie na Śniadanie Extra”, każde poświęcone innej tematyce. Nową porę emsji będzie miał „Lajk!”, w którym od 3 marca o godz. 19:35 zgrany duet prowadzących Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak zaprezentują najciekawsze projekty rozrywkowe i kulturalne tej wiosny!

Wiosna w Telewizji Polskiej to gratka dla miłośników sportu. Na kibiców czeka aż sześć spotkań najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów oraz mecze towarzyskie reprezentacji Polski – 23 marca z Nigerią i 27 marca z Koreą Południową. Od 14 czerwca TVP zaprosi na wielkie piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata Rosja 2018.

Od 22 marca w TVP2 zagości sportowy komediowy serial „Trzecia połowa” czwartek, godz. 20:45. Na co dzień kibice zakochani w swoich partnerkach, ciężko pracujący, zmagający się z życiowymi problemami, raz w tygodniu stają się prawdziwymi wojownikami. Stosując przeróżne fortele, wyrywają się z domu, żeby w pobliskim pubie wspólnie obejrzeć mecz. Emocje sportowe, rywalizacja, trzymanie kciuków za polską jedenastkę – to wszystko łączy zapalonych kibiców, w których role wcielą się ulubieńcy polskich widzów: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Cezary Pazura, Weronika Książkiewicz, Wojciech Mecwaldowski.

Wiosną w Jedynce aż cztery premiery Teatru Telewizji: „Victoria” (12 marca) z kreacjami Marii Pakulnis, Jana Frycza, Michaliny Łabacz i Olgi Bołądź, „Wariacje tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” (19 marca) z Piotrem Cyrwusem, Beatą Schimscheiner, Jerzym Trelą, Marcinem Zacharzewskm. Na Wielkanoc premiera „Pana Jowialskiego” w reż. Artura Żmijewskiego m.in. z Adamem Ferencym, Anną Dymną Danutą Stenką i Tomaszem. 9 kwietnia „Inspekcja”, w której widzowie Jedynki zobaczą m.in. Piotra Głowackiego, Mariusza Ostrowskiego, Przemysława Bluszcza i Radosława Pazurę.

O stałej porze, w środy o godz. 20.30, Wielkie Testy. 21 marca „Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat” (o różnych polskich odkryciach i wynalazkach). 28 marca „Wielki Test. Giganci Ducha” (o wybitnych historycznych postaciach Kościoła w Polsce) i 18 kwietnia „Wielki Test o Podatkach”. Niezmiennie w każdy czwartek o godz. 21:30 „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *