Celińska i Lao Che otworzą sezon koncertowy w Trójce

Mocnym akcentem rozpocznie się jesienny sezon w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 6 września 2015 roku na scenie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 zaśpiewa Stanisława Celińska. A już za tydzień, 13 września, w Trójce wystąpi grupa Lao Che. Początek obu koncertów oraz transmisja na antenie Trójki od godziny 20:05.

Na płycie nie śpiewam po aktorsku, ale po prostu śpiewam – mówiła w Trójce Stanisława Celińska. A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją na Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów kocha życie.

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Artystce na płycie towarzyszą muzycy młodego pokolenia z Polski oraz artyści z Ukrainy. Jak muzyka brzmi na żywo? O tym słuchacze Trójki będą mogli przekonać się już w niedzielę 6 września podczas wieczoru przy Myśliwieckiej 3/5/7 (godzina 20:00).

Tydzień później, 13 września, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi zespół Lao Che, który podbił serca słuchaczy i krytyków muzycznych najnowszą płytą „Dzieciom” oraz pochodzącym z niej singlem „Wojenka”. Nagranie to gościło przez wiele tygodni na pierwszym miejscu „Listy przebojów Programu Trzeciego”, a obecnie zajmuje drugie miejsce w tym prestiżowym zestawieniu.

Ponadto we wrześniu w Trójce zagrają:
– 20 września: Specjalny koncert z okazji 40-lecia audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”,
– 21 września: Oberschlesien,
– 26 września: Piotr Banach,
– 27 września: Finałowy koncert 18. edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *