Dwójka zaprasza na słuchowisko na warszawskiej Pradze

Program 2 Polskiego Radia wspólnie z Teatrem Powszechnym przygotował dla słuchaczy kolejne plenerowe słuchowisko realizowane w ramach Festiwalu Otwarta Ząbkowska. Spektakl pt. „Czterech śpiących” w reżyserii Aleksandry Jakubczak na podstawie tekstu Krzysztofa Szekalskiego będzie można obejrzeć 6 września o godzinie 18:00 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9.

Tematyka drugiego przedstawienia organizowanego przez radiową Dwójkę i Teatr Powszechny związana jest z Pragą i pomnikiem Czterech Śpiących – stąd tytuł słuchowiska Krzysztofa Szekalskiego. Jeden z kamiennych żołnierzy pomnika, który przez 60 lat stał na Pradze, ożywa i trafia na uliczki współczesnej Pragi, spotykając różnych jej mieszkańców. Słuchowisko będzie odgrywane na żywo w najbliższą niedzielę 6 września o godzinie 18:00 w ramach trwającej już trzeci miesiąc imprezy Otwarta Ząbkowska. Emisja na antenie Dwójki 17 września o godzinie 18:00.

W słuchowisku wystąpią: Michał Czachor, Michał Jarmicki, Maria Robaszkiewicz, Julia Wyszyńska, Sławomir Pacek i Grzegorz Otrębski, a za jego realizację akustyczną odpowiada Andrzej Brzoska.

W piątek, 4 września o godzinie 8:35, gościem „Poranka Dwójki” będzie Aleksandra Jakubczak – reżyserka spektaklu.

Otwarta Ząbkowska to festiwal realizowany w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Dzielnicą Praga-Północ. W najbliższy weekend zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska po raz kolejny stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, miejscem zabawy i spotkań mieszkańców z kulturą.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *