Ceremonia wręczenia Nagród Nobla 2023 tylko w TVP Nauka

W niedzielę, 10 grudnia o godz. 16:00 TVP Nauka zaprasza na transmisję ceremonii wręczenia najbardziej prestiżowych naukowych laurów na świecie – Nagród Nobla. Poprzedzi ją rozpoczynająca się o godz. 15:10 debata w Studiu Nagrody Nobla, którą poprowadzą Marta Kielczyk i dyrektor TVP Nauka Robert Szaj. Transmisję z wręczenia najważniejszych nagród w świecie nauki można obejrzeć tylko w TVP Nauka dzięki współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Sprawdź godziny transmisji ceremonii wręczania Nagród Nobla w PROGRAMIE TV

W Studiu Nagrody Nobla gościć będą wybitni naukowcy: profesor Marta Miączyńska, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, profesor Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk i profesor Kazimierz Rzążewski z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zaproszeni goście przybliżą sylwetki i dokonania tegorocznych laureatów Nagrody Nobla z fizjologii lub medycyny, fizyki, chemii i ekonomii. W programie także przygotowane przez wysłanników TVP Nauka relacje z poprzedzającego ceremonię Tygodnia Noblowskiego – wielkiego święta nauki, pełnego wykładów, konferencji i sympozjów, w których najwybitniejsi światowi naukowcy – laureaci Nagrody Nobla – dyskutują o przyszłości nauki.

Od godz. 16:00 planowana jest ceremonia wręczenia Nagrody Nobla, podczas której laureaci otrzymają z rąk króla Szwecji medale, dyplomy oraz dokumenty potwierdzające wysokość otrzymanej nagrody pieniężnej. Ceremonia jest corocznym najważniejszym wydarzeniem w świecie nauki, w którym biorą udział najwybitniejsi światowi naukowcy. Nie brakuje przy tym emocji i wzruszeń, na co dzień odległych od badań i eksperymentów.

Sprawdź ofertę kanału TVP Nauka w PROGRAMIE TV

Ceremonia wręczenia Nagrody Nobla odbywa się tradycyjnie 10 grudnia, w dniu śmierci jej fundatora Alfreda Nobla. Nagrody są przyznawane od 1901 r. Jedynym wyjątkiem jest Nagroda w dziedzinie ekonomii przyznawana od 1968 r.

Źródło:  Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *