Charytatywny koncert „Gramy dla Wojtka” na antenie Trójki

We wtorek 12 maja 2015 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert charytatywny dla Wojtka Przybylskiego – reżysera dźwięku związanego od wielu lat z Polskim Radiem. Transmisję z wydarzenia, w którym wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej przeprowadzi Program 3, natomiast relację wideo będzie można obejrzeć na stronie internetowej Trójki.

Naszego kolegę dotknęła ciężka choroba. Jest w szpitalu. Przez całe lata pomagał kreować brzmienia wielu znanych i cenionych wykonawców. Dzisiaj my zwracamy się o pomoc dla Wojtka – mówią jego koledzy i przyjaciele z Polskiego Radia, którzy wpadli na pomysł koncertu charytatywnego, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację znakomitego realizatora dźwięku i producenta muzycznego. Koncert „Gramy dla Wojtka” odbędzie się 12 maja o godzinie 19:05 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już m.in. Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Tomasz Stańko, Zbigniew Wodecki, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Krzysztof Ścierański, Lady Pank, T.Love, Kult, KNŻ, Kazik z Kwartetem ProForma, R.U.T.A, Fisz i Emade Tworzywo, Kapela Ze Wsi Warszawa oraz Perfect.

Koncert poprowadzi Marek Niedźwiecki. Bilety w cenie 100 zł są do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie studia. Środki można też wpłacać na subkonto Polskiej Fundacji Muzycznej w PKO BP: 22 1440 1101 0000 0000 0325 8057 z dopiskiem WOJTEK PRZYBYLSKI.

Wojciech Przybylski jest reżyserem dźwięku o ogromnym doświadczeniu w nagraniach różnych form i stylów muzycznych. Z Polskim Radiem związany od 1973 roku – przez 25 lat etatowo, a od 1998 zapraszany do współpracy. Dokonywał także nagrań orkiestr (m.in. wiele nagrań Orkiestry PR pod dyrekcją Stefana Rachonia, Jana Pruszaka i Mieczysława Nowakowskiego), big bandów (np. radiowy big band Andrzeja Trzaskowskiego czy Warsaw Band), zespołów i solistów rockowych (realizował m.in. pierwsze – kultowe nagrania zespołów Perfect, Maanam, Republika, Kult, Kazik). Ma na koncie również współpracę z jazzowymi artystami tej miary, co: Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Jacek Niedziela, Andrzej Jagodziński. Dla Polskiego Radia rejestrował koncerty i festiwale muzyczne w Opolu i Sopocie oraz Jazz Jamboree. Nagrywał też muzykę do filmów (m.in. muzykę Henryka Kuźniaka do filmu Juliusza Machulskiego „Vabank”), seriali (np. Jerzego Matuszkiewicza do serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”) i licznych spektakli teatralnych. Zrealizował również wiele nagrań płytowych m.in. dla takich firm fonograficznych, jak Polskie Nagrania, SP Records, Pomaton, Polskie Radio, Universal.

Nagrywanie muzyki traktuje nie tylko jako zawód, ale także jako wielkie hobby. Dokonuje nagrań wykorzystując najnowsze technologie m.in. w studiach radiowych przy ul. J. P. Woronicza – S4/6 i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej mieszczącym się przy w siedzibie Trójki na ul. Myśliwieckiej.

Transmisja koncertu „Gramy dla Wojtka” z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na antenie Programu 3 we wtorek 12 maja od godzinie 19:05, a transmisja wideo na stronie trojka.polskieradio.pl.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *