10 kandydatów na prezydenta weźmie udział w debacie TVP

Udział w dzisiejszej Debacie prezydenckiej TVP potwierdziło dziesięciu kandydatów. Przedstawiciele sztabu Bronisława Komorowskiego podtrzymali deklarację, że prezydent nie weźmie udziału w dyskusji. Oznacza to, że w debacie udział wezmą: Grzegorz Braun, Andrzej Duda, Adam Jarubas, Janusz Korwin-Mikke, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Magdalena Ogórek, Janusz Palikot, Paweł Tanajno, Jacek Wilk.

Debatę kandydatów prowadzić będzie redaktor Krzysztof Ziemiec.

Debata będzie transmitowana na żywo przez TVP1 HD (początek o godzinie 20:25, czas trwania 90 minut), a także TVP Polonia (z tłumaczeniem na język migowy) oraz Program 1 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC oraz portale internetowe: tvp.info, onet.pl i wp.pl.

Debata podzielona będzie na trzy bloki tematyczne: polityka zagraniczna i bezpieczeństwo, rozwój gospodarczy i społeczny oraz wizja i ustrój państwa. Wszyscy uczestnicy otrzymają do dyspozycji tyle samo czasu. Kolejność miejsc w studio oraz kolejność wypowiedzi w trakcie debaty została wylosowana podczas spotkania z przedstawicielami sztabów wyborczych 13 kwietnia.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym z 5 stycznia 2011 roku Telewizja Polska zobowiązana jest do zorganizowania debaty z udziałem kandydatów w wyborach prezydenckich. Rozporządzenie KRRiT z 6 lipca 2011 roku szczegółowo określa zasady i tryb przeprowadzenia debat przez telewizję publiczną.

Bezpośrednio po debacie w Jedynce, w TVP INFO odbędzie się dyskusja komentatorów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *