Chonabibe w Czwórce

W najbliższą sobotę, 5 kwietnia zespół Chonabibe wystąpi w radiowej Czwórce. Prawdziwej muzycznej mieszanki będzie można posłuchać w „Ministerstwie Dźwięku” o godzinie 18:00.

Chonabibe to zespół muzyczny z Lublina, założony w klubie „Dyskoteka Chonabibe” przez grupę przyjaciół, muzyków i aktywistów. Liderem projektu jest Jahdeck, autor tekstów i większości kompozycji. Fundamenty formacji tworzą: wokalista Fat Matthew, perkusista V-tech, klawiszowiec Czekol oraz DJ Positivo. W marcu 2014 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Migracje”.

Muzyka Chonabibe wymyka się szufladkom, ale słuchacze odnajdują w niej elementy rapu, soulu, reggae, funku, dubu, czy szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Nieodłączną częścią brzmienia zespołu jest również beatbox. Lublinianie ściśle współpracują z DJ’em BRK, odpowiedzialnym za mix i współprodukcję debiutanckiego krążka.

Oprócz grania, Chonabibe specjalizuje się w organizacji wyjątkowych imprez i koncertów, co robi nieprzerwanie od 2005 roku. Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu grupy jest doroczny autorski Chonabibe Festiwal w Opolu Lubelskim, który w 2013 roku odbył się pod patronatem Czwórki.

Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w sobotę o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *