Chonabibe w radiowej Czwórce

W najbliższą sobotę, 26 października zespół Chonabibe wystąpi na żywo w radiowej Czwórce. Prawdziwej muzycznej mieszanki będzie można posłuchać w „Ministerstwie Dźwięku” o godzinie 18:00.

Chonabibe to zespół muzyczny z Lublina, założony w klubie „Dyskoteka Chonabibe” przez grupę przyjaciół, muzyków i aktywistów. Liderem projektu jest Jahdeck, autor tekstów i większości kompozycji. Fundamenty formacji tworzą: wokalista Fat Matthew, perkusista V-tech, klawiszowiec Czekol oraz Dj Positivo. Aktualnie zespół zakończył nagrania do debiutanckiego albumu zatytułowanego „Migracje”.

Muzyka Chonabibe wymyka się szufladkom, ale słuchacze odnajdują w niej elementy rapu, soulu, reggae, funku, dubu, czy szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Nieodłącznym elementem brzmienia zespołu jest również beatbox. Lublinianie ściśle współpracują z Dj’em BRK, odpowiedzialnym za mix i współprodukcję debiutanckiego krążka.

W marcu 2011 roku grupa wydała ponad dwugodzinny mikstejp, na którym zgromadziła aż 76 zaprzyjaźnionych artystów, takich jak: Grubson, Rahim, Ras, Jarecki i BRK, Sqbass, Rasmentalism czy Junior Stress.

Oprócz grania, Chonabibe specjalizują się w organizacji wyjątkowych imprez i koncertów, co robią nieprzerwanie od 2005 roku. Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu grupy jest doroczny autorski CHONABIBE FESTIWAL w Opolu Lubelskim, który w roku 2013 odbył się pod patronatem Programu 4 Polskiego Radia.

Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w sobotę, 26 października o godzinie 18:00. Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/10,czworka/976,koncerty

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *