„Ciemna strona świata” – nowa seria National Geographic

National Geographic pokaże 8-odcinkową serię infiltrującą sieci nielegalnego handlu na świecie – od handlarzy tygrysami, przez międzynarodowych oszustów i fałszerzy, po dostawców kokainy, broni czy fentanylu. W premierowej serii „Ciemna strona świata” Mariana van Zeller, nieustraszona dziennikarka i wielokrotna laureatka reporterskich wyróżnień, ukaże widzom kulisy funkcjonowania najbardziej niebezpiecznych, podziemnych rynków.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

W styczniu 2021 roku na antenie National Geographic odbędzie się premiera najnowszej serii „Ciemna strona świata”. Każdy z ośmiu odcinków ukaże efekty dziennikarskiego dochodzenia prowadzonego przez reporterkę, która od ponad 15 lat bada złożone i groźne sieci przemytnicze, funkcjonujące na całym świecie. W dokumentalnej serii Mariana, nierzadko narażając się na niebezpieczeństwo, rozmawia bezpośrednio z głównymi graczami wielu podziemnych gospodarek. Spotyka się również z organami ścigania, byłymi więźniami, innymi dziennikarzami i miejscowymi – wszystko po to, by uzyskać jak najbardziej wyraźny i kompletny obraz sieci handlarzy, którzy przyczyniają się do wielomiliardowych obrotów szarej strefy.

Każdy z odcinków serii skupia się na innym przedmiocie nielegalnego handlu. Obiektem dochodzeń dziennikarskich Mariany są: pieniądze, prostytucja, kokaina, scam, fentanyl, sterydy, broń oraz tygrysy. Wśród osób, stanowiących ważne ogniwo w badanym łańcuchu nielegalnego handlu egzotycznymi zwierzętami, znalazł się m.in. Joe Exotic, który na potrzeby serii udzielił Marianie telefonicznego wywiadu z miejsca osadzenia.

Premiera serii „Ciemna strona świata” w National Geographic w Polsce odbędzie się w sobotę 30 stycznia o godz. 21.00.

Źródło: The Walt Disney Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *