Gale Fight Nights Global w Fightklubie

W 2021 roku na fanów MMA w każdy piątek i sobotę będą czekały w Fightklubie relacje z najciekawszych gal Fight Nights Global. Na antenie stacji co tydzień po dwa premierowe odcinki, najbliższy z nich już 8 stycznia.

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Fight Nights Global to największa rosyjska organizacja mieszanych sztuk walki, działająca na rynku od 2010 roku. Od tamtej pory zorganizowała ona ponad 80 ekskluzywnych gal, głównie w swoim mateczniku, w Rosji, ale również w Kazachstanie, Tadżykistanie, na Słowacji i Białorusi oraz w Chinach i Gruzji. Organizacja miała poważne plany ekspansji na inne kontynenty, a swoim zasięgiem chciała objąć przede wszystkim Stany Zjednoczone i Brazylię, póki co jednak, z różnych powodów odłożone zostały one na razie na półkę.

W ciągu blisko 10 lat działalności Fight Nights Global wyprodukowała tyle znakomitych widowisk z udziałem gwiazd światowego MMA, że w każdym tygodniu fani mieszanych sztuk walki znajdą na antenie Fightklubu interesujące show. Na przestrzeni dekady dla FNG walczyli m.in. Batu Khasikov, Witalij Minakow, Rasul Mirzaev, Ali Bagautinov, Vladimir Mineev, Andrei Arlovski, Aleksandr Szlemienko, Shamil Zavurov, Murad Machaev, Gasan Umalatov, Antônio Silva, Wiktor Pesta czy Fábio Maldonado.

Wielkim wydarzeniem w skali całego światowego MMA była m.in. gala Fight Nights Global 50 w Petersburgu, w której legendarny Fedor Emelianenko w cztery lata po zakończeniu kariery zdecydował się na powrót do oktagonu. W pojedynku wieczoru zmierzył się on wówczas z utytułowanym, mającym na koncie wiele sukcesów w UFC Brazylijczykiem Fábio Maldonado i zremisował z nim po trzech emocjonujących rundach. Walka ta potwierdziła tylko status FNG jako jednej z największych i najbardziej prestiżowych organizacji na świecie. Swoje występy w Rosji ma na koncie również kilku naszych rodzimych fighterów, m.in. Grzegorz Siwy czy Filip Tomczak.

W Fight Nights Global większość pojedynków rozgrywana jest w formule trzyrundowych walk trwających po pięć minut. Jeśli w tym czasie starcie zakończy się remisem, nie są zarządzane dogrywki. Wyjątkiem są tu jedynie walki o mistrzowskie pasy lub niektóre starcia wieczoru, które rozgrywane są na dystansie pięciu pięciominutowych rund.

Gale Fight Nights Global od 8 stycznia w każdy piątek i sobotę w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *