Styczniowe „Wielkie Kino” w TNT

Styczniowe środy przeniosą widzów TNT do porywających i zapewniających zastrzyk adrenaliny wydarzeń. Akcja produkcji z tej odsłony cyklu „Wielkie Kino” będzie toczyła się na wielu kontynentach: w historycznej Azji, ogarniętej gorączką złotej Ameryce czy współczesnej Europie.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TNT

Inspiracją do powstania filmu „Trzy królestwa” była legendarna bitwa dawnego Państwa Środka, która miała miejsce w czasie rządów dynastii Han. Cesarz Cao Cao jest potężnym władcą i marzy o tym, by podbić inne regiony kraju. W tym celu jest skłonny sięgnąć nawet po najbardziej drastyczne metody. Za sprawą jego polityki dochodzi do wielkiej Bitwy o Czerwone Klify, gdzie ważą się losy całego państwa. W ostatecznym starciu wynik walki będzie zależał jednak od kluczowych decyzji największych wojowników.

Wielbiciele horrorów i fantastycznych historii z pewnością ucieszą się na seans filmu „Amerykański wilkołak w Londynie”. To klasyk gatunku, przez wielu uważany za jeden z najlepszych filmów o wilkołakach. Dwóch amerykańskich turystów wybiera się na przechadzkę do lasu, w których stają się ofiarami ataku. Trafiają do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Jeden z pacjentów podaje niepokojącą informację, że napastnik był podobny do… ogromnego wilka. Wtedy jeszcze nie wie, że będzie to miało niezwykłe konsekwencje w jego życiu…

„Hamburger Hill” to poruszający film o jednej z najbardziej tragicznych bitew w historii wojen, która odbyła się podczas wojny w Wietnamie. Na miejsce starcia wysłano 600 żołnierzy amerykańskich, a po 10 dniach wyczerpującej walki do bazy jednostki wróciło jedynie 200 z nich. Film wyreżyserował John Irvin, który postawił sobie za cel odarcie bitwy z monumentalnej otoczki – pokazuje autentyczne emocje i prawdziwe ludzkie dramaty, które pomimo upływu lat są ponadczasowe.

Cykl zakończy emisja produkcji „Młode strzelby”. Akcja toczy się w czasach świetności Dzikiego Zachodu: trzech młodych chłopaków ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani za popełnienie znaczącego przestępstwa, znajdują azyl u wielkodusznego dostawcy żywności Johna Tunstalla. Jednak ich opiekun zostaje zamordowany przez chciwego rywala: walczył o wygraną w przetargu na dostawę produktów do wioski rdzennych Amerykanów. Podopieczni zmarłego postanawiają pomścić jego imię i zemścić się na zabójcy.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *