Co w drugim odcinku „Na krawędzi” i „Przyjaciółek”?

Marta Sajno wypowiedziała wojnę swoim dawnym katom. Nie potrafiła pogodzić się z tym, co jej zrobili. Wróciła do Polski, żeby ich odnaleźć. Na pierwszy ognień poszedł Wolański. Dwadzieścia lat temu posterunkowy, dzisiaj doradca rządowy d.s. bezpieczeństwa przemysłowego i zabezpieczeń elektronicznych. Sajno przebija ofertę Wolańskiego i wygrała przetarg, na którym mu bardzo zależało, a jej posłaniec przypomniał Wolańskiemu sprawę sprzed dwudziestu lat. Doradca premiera musi szybko pozbyć się Marty Sajno.

Ryszard Wolański (Krzysztof Pieczyński) nazywał się kiedyś Kołtun. Zaczynał jako posterunkowy w rodzinnej miejscowości Marty (Urszula Grabowska), na Mazurach. Niczym specjalnym się nie wyróżniał. Nagle został przeniesiony do Warszawy. Poszedł na studia. Po pięciu latach odszedł ze służby i od razu założył agencję ochrony. Wykończył całą konkurencję. Dzisiaj dostaje duże zlecenia rządowe…

Marta rozpoczęła realizację swojego planu zemsty. Kupuła kolorowe czasopismo dla kobiet przebijając ofertę Wolańskiego, który też miał na nie ochotę. Wolański wpadł we wściekłość i zlecił Protasowi (Łukasz Simlat) rozpracowanie Sajno i znalezienie czegoś na nią… lub też spreparowanie dowodów. Marta odnalazła Karskiego (Mirosław Baka) – swojego adwokata sprzed dwudziestu lat. Jest teraz zdegenerowanym alkoholikiem. Sajno wykorzystała Karskiego jako posłańca „złych wieści” i wysyła go na spotkanie z Wolańskim, żeby przekazał mu akta jej sprawy. Zdemaskowany Wolański dostał ataku serca. Już ze szpitalnego łóżka zadzwonił do Protasa (Łukasz Simlat) ze zleceniem usunięcia przeszkody, czyli – pozbycia się Marty Sajno. Postarał się również, aby znajomy lekarz upublicznił informację, że… pacjent jest w ciężkim stanie. Marta jest przekonana, że Wolański nie jest już groźny dla nikogo, bo umiera na serce. Sajno jeszcze nie wie, że Wolański w ten sposób chce zyskać na czasie i zlecił Protasowi „zajęcie się” Karskim (Mirosław Baka). Czy Marta w porę zorientuje się, co planuje Wolański?

Pasjonujący ciąg dalszy już w drugim odcinku serialu „Na krawędzi”. Emisja już jutro, 7 marca, o godzinie 22:00.

„Przyjaciółki”:Nowi bohaterowie, wielka domowa rewolucja, miłosne intrygi oraz lekcja wychownia według kochanki, czyli co wydarzy się w 2. odcinku?

W drugim odcinku „Przyjaciółek” pojawią się nowi bohaterowie, w rolę których wcieli się Aleksandra Popławska i Mariusz Drężek. Zagrają małżeństwo, u których w roli opiekunki zatrudni się Inga (Małgorzata Socha). Już wkrótce okaże się, że Jastolińscy to wyjątkowo oryginalna i ekscentryczna para. Praca u nich nie będzie usłana różami… Edyta i Janusz Jastolińscy to nowoczesne małżeństwo, rodzice trójki dzieci, w tym półrocznego Dawidka (Dawid Turley), którym opiekuje się Inga, oraz dwójki starszych chłopców. Edyta jest wiecznie zajętą bizneswoman. Stale nie ma jej w domu, mimo tego to ona nosi spodnie w rodzinie. Dzięki doskonałej organizacji i całemu szeregowi asystentów steruje i kontroluje zarówno w pracy, jak i życiu rodziny. Jest całkowitym przeciwieństwem żony. Z natury to typ lekkoducha. Oddaje się swojej pasji. Nie martwi się o problemy doczesne, bo te rozwiązuje za niego żona. W życiu robi to, na co ma ochotę – byle nie wchodzić w drogę Edycie. Wobec Ingi zachowuje się dosyć dwuznacznie, co irytuje Gruszewską… Czyżby pracodawca próbował ją poderwać?

Po długim pobycie w szpitalu Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) wraca do domu. Radość miesza się z troską. Nie dość, że nie potrafi zapomnieć o zdradzie męża (Bartek Kasprzykowski), to jeszcze musi stawić czoła problemom, które przysparza jej dorastająca córka (Nicole Bogdanowicz). Próbuje powrócić do normalności, co wcale nie jest takie proste. Niewierny mąż nie czuje skruchy, a córka wyraźnie daje jej do zrozumienia, że zawiodła rodzinę na całej linii. Anka jest o krok, aby uśmierzyć ból alkoholem… Strzelecka postanawia w końcu wprowadzić kilka zmian do swojego życia. Zaczyna od uporządkowania spraw z Pawłem. Z pomocą przyjaciółek przenosi kanapę do gabinetu męża. Nie chce, aby dzielił on z nią łóżko. To wywoła istną burzę…

Patrycja (Joanna Liszowska) i Michał (Marcin Rogacewicz) proszą rodziców Michała o pożyczkę na in vitro. Elżbieta (Elżbieta Jarosik) jest temu przeciwna i odmawia narzeczonym. Na szczęście z pomocą zrozpaczonej Patrycji przyjdzie jedna z przyjaciółek.

Z kolei Zuza (Anita Sokołowska) wybiera się z Dagmarem (Marcin Korcz) na siłownię, gdzie spotyka Wojtka (Lesław Żurek) z Moniką (Natalia Klimas). Markiewicz czuje się zazdrosna. Opracowuje pewną intrygę, mającą na celu zrazić Wojtka do Moniki.

Najnowszy odcinek „Przyjaciółek” zobaczymy już jutro, w czwartek o godzinie 21:00 w Telewizji POLSAT.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *