„Colombianos” na antenie TVP2 HD

Dokument roku 2013, czyli pasjonującą historię pewnych braci Kolumbijczyków, w cyklu „Świat bez fikcji” pokaże TVP2 HD we wtorek, 28 października 2014 roku.

„Colombianos” – to szwedzko-fiński film dokumentalny w reżyserii Tory Martens, który był hitem międzynarodowych filmów dokumentalnych zeszłego roku: nagradzano go Grand Prix w Lipsku, Nowym Jorku i Krakowie, pokazywano na wszystkich kontynentach, od Hot Docs w Toronto, przez San Diego, Helsinki i Moskwę, po Nową Zelandię.

Historia dwóch braci – Kolumbijczyków, wychowanych w Szwecji, którzy wracają po latach do Kolumbii i tam zmagają się nie tylko, jak dotychczas, ze stereotypami dotyczącymi Kolumbijczyków, ale też i z ciągłym poczuciem obcości. Starszy z braci, Pablo, jest szanowanym lekarzem, a młodszy, Fernando, walczy z uzależnieniem od narkotyków i ciągłych imprez.

Ich wzajemne relacje, wzruszający przykład miłości braterskiej, zostają wystawione na próbę walki z uzależnieniem, napięć, związanych z układaniem sobie życia w zmieniającym się gwałtownie kraju i różnych filozofii życia.

„Colombianos”

Emisja: wtorek, 28 października, godzina 22:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *