Polskie Radio 24 z nowym logo i nową oprawą (grafika)

Nadawane na trzecim multipleksie radiowym (MUXR-3) Polskie Radio 24 zmienia swoją oprawę graficzną i dźwiękową. Nowa oprawa podkreśla dynamiczny, informacyjny i nowoczesny charakter stacji, która 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przedstawia swoim słuchaczom najważniejsze informacje z kraju i ze świata.

Oprawa dźwiękowa została przygotowana w Polskim Radiu. Producentem sygnału stacji jest Rafał Błażejewski, a głosów użyczyli Olga Pastuszka i Daniel Pachelski.

Przygotowując nową oprawę dźwiękową dla Polskiego Radia 24 skupiliśmy się przede wszystkim na jej nowoczesnej aranżacji. Głównym elementem jest sygnał – bardzo klasyczny, prosty, ale równocześnie charakterystyczny i łatwy do zapamiętania. Liczymy na to, że szybko zostanie powiązany przez słuchaczy z konkretną stacją i będzie stanowił dobrą wizytówkę Polskiego Radia 24. Ze względu na jego newsowo-publicystyczny, „mówiony” charakter, staraliśmy się unikać mocnych, nadmiernie wyeksponowanych akcentów. Sięgnęliśmy po nowoczesne, oszczędne, syntetyczne dźwięki nawiązujące do znanych z naszej codzienności dzwonków telefonów, powiadomień, czy maili. Mamy nadzieję, że tak skonstruowana będzie dobrze ilustrować i uzupełniać treści przekazywane przez Polskie Radio 24 – dodaje Piotr Wawrowski, redaktor naczelny Redakcji Muzyki i Oprawy Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia.

Nowy logotyp PR24 przygotowała agencja Isobar Poland.

Najważniejsza dla nas była silna ekspozycja nazwy programu. Podczas projektowania dbaliśmy o to, aby końcowa forma była czytelna, ciekawa i łatwo rozpoznawalna. Jest to bardzo ważne choćby dlatego, że logo programu radiowego występuje w niezliczonych ilościach „okoliczności” – w wielu wariantach zastosowania, we wszystkich możliwych wielkościach i bogatym towarzystwie innych znaków – podkreśla Mikołaj Dąbski, Studio Director w Isobar Poland.

polskieradio24logo

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *