Comedy Central International na platformie Snapchat

Efektem współpracy Viacom i Snapchat będzie zupełnie nowy kanał na platformie Snapchat Discover – Comedy Central International, który dopełni ofertę kanału Comedy Central dostępnego dotychczas na Snapchacie w Stanach Zjednoczonych. Viacom zainwestuje także w produkcję treści video premium dedykowanych dla platformy Snapchat Discover.

Obecnie Snapchat jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się platform społecznościowych. Dociera do młodych odbiorców poprzez bardzo osobistą wideoplatformę. W Viacom jesteśmy liderami w storytellingu skierowanym do młodej widowni, więc dla nas to połączenie sił jest prawdziwą rewolucją na rynku cyfrowym – Wade Davis, dyrektor finansowy w Viacom.

Comedy Central International ruszy 10 lutego. Dostarczać będzie fanom z całego świata treści komediowe, wyselekcjonowane „WTF News” i ekskluzywne filmiki z występami ulubionych komików. W USA Comedy Central już jest jedną z najpopularniejszych marek na platformie Snapchat Discover. Międzynarodowa wersja dla reszty świata, tak jak ta amerykańska, będzie aktualizowana codziennie.

Nowości pojawią się również na rynku amerykańskim. Już 9 lutego wystartuje kanał MTV USA, który będzie uzupełniał istniejący już MTV International. Będzie on oferował ekskluzywny content w postaci artykułów MTV News, klipów video w stylistyce charakterystycznej dla Snapchata, wywiadów z gwiazdami i innych atrakcji. Bardzo ważnym elementem współpracy Viacomu i Snapchata będą także publikowane na platformie streamy treści o nazwie Live Stories z najważniejszych wydarzeń Viacomu, takich jak MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards czy BET Experience.

Partnerstwo daje także firmie Viacom prawa do sprzedawania reklam na Snapchacie (tylko w USA), co pozwoli markom promującym się na kanałach Viacomu poszerzyć swój zasięg. Od teraz koncern mediowy będzie mógł sprzedawać reklamy w popularnych, istniejących już tematycznych streamach treści w aplikacji, takich jak „New York” czy „Valentine’s Day”.

Viacom International Media Networks w Polsce posiada w swoim portfolio kanały telewizyjne Nickelodeon, Nickelodeon HD oraz Nick Jr., MTV, VH1, MTV Live HD, Viva, Comedy Central, Comedy Central Family oraz Paramount Channel HD. Dopełnieniem linearnej oferty są aplikacje (m.in. MTV Play) oraz witryny internetowe, oferujące łącznie ponad 700 godzin treści wideo, 100 gier i 50 000 teledysków.

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *