„Cygańskie Dni” w Dwójce

8 lipca w TVP2 retransmisja Koncertu XXIX Międzynarodowego Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Tegoroczny Festiwal zainaugurował jubileuszowe obchody 760 – lecia Gorzowa Wielkopolskiego.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

XXIX edycja Romane Dyvesa (Cygańskie Dni) to jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń kulturalnych przybliżających oraz promujących dorobek kulturalny Romów. W koncercie 30 czerwca, który poprowadzili Tomasz Kammel i Manuel Dębicki, wystąpili artyści romscy z całej Europy: m.in. Mahala Rai Banda z Rumunii, Dżambo Agusevi Orchestra z Macedonii, Relu & The Zuralia z Rumunii, Kiril Djaikovsky z Macedonii, Gipsy Cz. z Czech, Romanofesto z Rumunii, Natasha Buzylieva & Iło z Rosji. Nie zabrakło także gospodarza festiwalu – Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno.

Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa to najstarsza tego typu impreza na świecie odbywająca się w Gorzowie Wielkopolskim od 1989 roku. W tym roku Festiwal zainaugurował Dni Gorzowa 2017 oraz, pierwszy raz w historii, został przeniesiony z Amfiteatru na Błonie nad Wartą.

Koncert XXIX Międzynarodowego Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa

Emisja: sobota, 8 lipca, godzina 20:05, TVP2
Emisja: sobota, 8 lipca, godzina 22:20, TVP Rozrywka

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *