Cykl „Powroty” w TVP Polonia

Od 4 lipca na antenie TVP Polonia zagości nowy cykl „Powroty”, w którym widzowie wspólnie z Cezarym Ciszewskim – autorem cyklu i prowadzącym – przyjrzą się motywom emigracji oraz zjawisku powrotów do Polski.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Polonia

Emigranci wracają do Polski! O ludziach, którzy ponownie zamieszkali w Polsce, mówi się „emigranci powrotni”. W nowym cyklu TVP Polonia będą prezentowani w każdym aspekcie nowego życia: w pracy, domu, otoczeniu rodziny, przyjaciół czy sąsiadów. Bohaterowie „Powrotów” opowiedzą dlaczego wrócili i co się z tym wiąże. Nie zabraknie także opowieści o Polsce – kraju zmian, dynamicznego rozwoju gospodarczego i społecznego, bezpiecznej przystani mającej dla powracających konkretną atrakcyjną ofertę oraz komentarza ekspertów: psychologów, przedstawicieli instytucji wspierających wracających emigrantów, jak również specjalistów w dziedzinie dziecięcej edukacji.

Symbolem programu będzie bocian, znany już widzom TVP Polonia m.in. z cyklu „Wolny ekran”, który wyraża nostalgię, ale też nadzieję związaną z odwiecznymi powrotami do kraju.

W pierwszym odcinku „Powrotów” swoją historię opowie Bogusław Szedny – „Architekt Szczęśliwego Życia”, który po 8 latach wrócił z Ameryki do Polski. Mieszkał jako bezdomny na plaży, później spełnił swój „amerykański sen”, a teraz, jak sam przyznaje, wrócił do korzeni. Obecnie mieszka w Warszawie. Dlaczego zdecydował się na powrót do Polski? Czy nie żałuje swojej decyzji? Jak funkcjonuje teraz w Polsce? Odpowiedzi na te pytania w „Powrotach” w TVP Polonia!

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *