Cykl „Rosja od środka” w FOKUS TV

Już w najbliższą niedzielę 28 września 2014 roku o godzinie 20:50 na antenie FOKUS TV wystartuje cykl filmów dokumentalnych „Rosja od środka”. Cykl rozpocznie dokument nominowany do Oskara „Dzieci z Leningradzkiego” w reżyserii Hanny Polak i Andrzeja Celińskiego.

28 września widzowie obejrzą nominowany do Oscara film „Dzieci z Leningradzkiego”. Głównymi bohaterami są stali bywalcy tytułowego dworca kolejowego – młodociani bezdomni, uciekinierzy i sieroty, tworzący niezwykłą, wspierającą się społeczność. By przetrwać, chwytają się wszystkiego – od żebractwa do prostytucji, a ich jedyną ucieczką staje się bardzo często wyniszczające uzależnienie. Bezdomność wśród dzieci nie jest produktem współczesności i ma długą, niechlubną tradycję. Jest zjawiskiem szczególnie uderzającym na tle dzisiejszej rosyjskiej stolicy, pełnej kapitalistycznych zbytków i jaskrawych kontrastów między nędzą a bogactwem. Twórcy dokumentu – Hanna Polak i Andrzej Celiński – ciężko pracowali na zaufanie młodych bohaterów, którzy pozwolili im się do siebie zbliżyć i obserwować w swoim naturalnym otoczeniu. Zdobyty w ten sposób unikalny materiał posłużył autorom nie tylko w realizacji filmu, ale też w poszukiwaniu pomocy dla jego bohaterów.

„Rosja od środka” to jesienna nowość w ramówce stacji FOKUS TV. 5 zróżnicowanych pod względem tematu dokumentów pozwoli spojrzeć na dzisiejszą Federację Rosyjską od środka, lepiej zrozumieć jej mieszkańców, wyjść poza obiegowe prawdy i polityczne uproszczenia.

Cykl będzie emitowany od 28 września do 26 października, w każdą niedzielę o godzinie 20:50.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *