Finał Nice Polskiej Ligi Żużlowej w TVP Regionalnej

W niedzielę 28 września 2014 roku widzowie telewizji publicznej emocjonować się będą pierwszym meczem finałowym Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Transmisja spotkania Orzeł Łódź – PGE Marma Rzeszów od godziny 13:35 w TVP Regionalnej.

O tym, kto bezpośrednio awansuje do Speedway Ekstraligi, a kto będzie walczył w barażu z KantorOnline Viperprint Włókniarzem Częstochowa przekonamy się 5 października, gdy w Rzeszowie zostanie rozegrany mecz rewanżowy finału. Faworytem jest PGE Marma, która pewnie wygrała rundę zasadniczą, a w swoim składzie ma takich zawodników jak Kenni Larsen czy Scott Nicholls.

Otwiera się jednak szansa, by w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił klub z dużego miasta – Łodzi. Orzeł niespodziewanie pokonał w półfinale GKM Grudziądz. Czy drużyna prowadzona przez Australijczyka Jasona Doyle’a (wywalczył kwalifikację do cyklu Grand Prix w 2015 roku) jest w stanie pokonać faworyzowaną ekipę z Rzeszowa? W rundzie zasadniczej PGE Marma wygrała u siebie z Orłem 55:35, ale w rewanżu przegrała w Łodzi 43:47.

Pierwszy mecz finałowy skomentują: Rafał Darżynkiewicz oraz były zawodnik (uczestnik cyklu Grand Prix) Tomasz Bajerski. Studio poprowadzi Paweł Pezdan, a reporterem będzie Filip Czyszanowski.

Plan transmisji:

Niedziela (28 września)
Orzeł Łódź – PGE Marma Rzeszów, godzina 13:35

Niedziela (5 października)
PGE Marma Rzeszów – Orzeł Łódz, godzina 13:35

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *