Obchodzące 6 grudnia 2014 roku swoje urodziny TVP Seriale zdążyły w ciągu zaledwie czterech lat nadać ponad 30 tys. godzin programu wypełnionego 220 serialami polskimi i zagranicznymi. I dzięki temu są kanałem filmowym najchętniej oglądanym w Polsce i 12 wśród wszystkich.

Czwarte urodziny TVP Seriale będą świętować z twórcami komediowego serialu – “Ranczo”. W spotkaniu wezmą udział reżyser “Rancza” Wojciech Adamczyk oraz aktorzy: Cezary Żak, Marta Lipińska, Marta Chodorowska, Bartek Kasprzykowski. Relacja w TVP Seriale 9 grudnia o godzinie 20:50.

TVP Seriale nadają od 6 grudnia 2010 roku i w pierwszym tygodniu kanał oglądało niewiele ponad 5 tys. widzów dziennie, a udziały w rynku wynosiły 0,09%. Ale już w okresie od stycznia do listopada br. widownia była wyższa 18,4 razy (czyli prawie 92 tys. widzów dziennie), a udziały wzrosły ponad 16-krotnie i wyniosły 1,45% w grupie 4+, i 1,55% w grupie 16-49. Dzięki temu w rankingu ponad 200 polskojęzycznych stacji, TVP Seriale uplasował się na 12 miejscu w grupie wszystkich widzów oraz na 10 miejscu w grupie komercyjnej.

W repertuarze TVP Seriale są największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat, seriale kultowe oraz cieszące się ogromną popularnością wśród widzów telenowele. Największym uznaniem cieszą się seriale: “Ranczo”, “Ojciec Mateusz”, “Rodzinka.pl”, “07 zgłoś się” oraz “Stawka większa niż życie”.

Źródło: Telewizja Polska