TVP2 HD z pasmem filmów animowanych

Już od 12 grudnia 2014 roku w piątkowe wieczory Dwójka zaprasza na nowe pasmo filmowe, prezentujące największe animowane przeboje kinowe dla całych rodzin. Największe produkcje Disneya, Universalu czy Pixara w każdy piątek o godzinie 20:10 w TVP2 HD.

W piątek 12 grudnia Dwójka zaprasza na wielki powrót najpopularniejszych pluszowych artystów estradowych, jakich poznał świat, czyli przebojowych „Muppetów” w reżyserii Jamesa Bobina. Na ekranie – obok sympatycznych pluszaków – pojawi się m.in. znakomita Amy Adams i Chris Cooper. Film z 2011 roku okazał się prawdziwym hitem i został uhonorowany Oskarem w kategorii „najlepsza piosenka” za utwór „Man or Muppet”.

W kolejne piątkowe wieczory na antenie Dwójki zagoszczą przebojowe animacje. 19 grudnia widzowie TVP2 HD spotkają się z przezabawnymi Minionkami, bohaterami filmu „Jak ukraść księżyc”. Film zrealizowali twórcy „Epoki lodowcowej”, również i tę swoją produkcję plasując na szczytach box office’ów roku 2010. „Jak ukraść księżyc” to opowieść o Gru (głos Steve’a Carella), który planuje najzuchwalszą kradzież wszechczasów. Na swojej drodze spotykają się trzy, małe sierotki: Margo, Edith i Agnes. To właśnie one zobaczą w nim coś, czego nikt inny nie mógł dostrzec: potencjalnego kandydata na tatę.

2 stycznia TVP2 HD zaprasza na kolejny hit spółki Disney/Pixar – „Auta 2”, czyli drugą część wielkiego hitu z 2006 roku. Samochód wyścigowy Zygzak McQueen po raz kolejny bierze udział w wielkim wyścigu. Tym razem trasa obejmuje Japonię, Austrię, Włochy, Francję oraz Wielką Brytanię. Podczas wyprawy Zygzak wraz ze swoim wiernym towarzyszem Złomkiem zostanie wplątany w międzynarodową intrygę szpiegowską.

Tydzień później, 9 stycznia, czeka nas „Odlot” (2009) – zdobywca dwóch Oskarów, Złotego Globu i 17 innych nagród. „Odlot” to zabawna historia, której bohaterem jest pewien 70-latek. Pewnego dnia spotyka on strażnika leśnego, co doprowadza do całej serii dziwnych zdarzeń, które całkowicie zmieniają to, kim jest.

W piątek, 16 stycznia, Dwójka zaprezentuje nominowaną do Oscara w kategorii „najlepszy długometrażowy film animowany”, magiczną, wzruszającą, a przy tym niezwykle zabawną „Koralinę i tajemnicze drzwi”, 23 stycznia to nagrodzony Oscarem w kategorii „najlepszy długometrażowy film animowany” „Ratatuj”, 30 stycznia – disnejowska opowieść o legendarnej, długowłosej Roszpunce, czyli „Zaplątani”.

W lutym Dwójka szykuje zaś emisję trzech części popularnego filmu łączącego żywy plan z animacją komputerową 3D: „Alvin i wiewiórki”.

Wszystkie filmy emitowane w Dwójce w ramach piątkowego pasma animacji, łączy też brawurowy, inteligentnie zrealizowany rodzimy dubbing, w którym usłyszeć można między innymi: Macieja Stuhra, Zbigniewa Zamachowskiego, Tomasza Karolaka, Agnieszkę Grochowską, Piotra Adamczyka, Witolda Pyrkosza, Agnieszkę Dygant, Dorotę Segdę czy Małgorzatę Sochę oraz wielu innych znakomitych polskich aktorów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *