Koncert „Serce dla dzieci” w TVP1 HD

Jedynka i Ringier Axel Springer Polska poprzez koncert charytatywny z gwiazdami piosenki będą zbierać pieniądze na pomoc dzieciom, które dotknęła rzadko spotykana choroba, niepełnosprawność lub trudna sytuacja życiowa. Koncert „Serce dla dzieci” odbędzie się w poniedziałek, 15 grudnia, o godzinie 20:25 w warszawskim Teatrze Dramatycznym, a TVP1 HD będzie go na żywo transmitować.

Podczas koncertu, który poprowadzą: Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec, zbierane będą fundusze na pokrycie niezbędnych potrzeb związanych z leczeniem, codziennym funkcjonowaniem i rozwojem ośmiorga podopiecznych Fundacji Faktu.

Każde z potrzebujących dzieci będzie wspierał artysta-ambasador – dobrocią, talentem i swoją obecnością w programie. Widzowie będą mogli pomóc dzieciom, dzwoniąc na podany podczas koncertu numer telefonu lub wysyłając sms-a. Ambasadorzy zaśpiewają swoje największe przeboje, natomiast na początku oraz w oczekiwaniu na finansowe podsumowanie koncertu wystąpi Zespół Pectus.

Artyści wystąpią na scenie, jak również pojawią się w przygotowanych wcześniej mini-reportażach i spotach z udziałem podopiecznych: Robert Janowski z Kubą Potkańskim (potrzeba 17 tys. zł na wózek, ortezy i komputer z oprzyrządowaniem), Zbigniew Wodecki z Kamilem Pochopiniem (47 tys. zł na protezę), Olga Bończyk z Anną Gabriel (22 tys. zł na asystor kaszlu), Anna Wyszkoni z Małgosią Pilińską (25 tys. zł na przystawkę do wózka z napędem ręcznym i wspomaganiem elektrycznym), Bracia Cugowscy z Bartoszem Sopatą (34,5 tys. zł na specjalny chodzik do stymulacji ruchu i korekty postawy oraz dofinansowanie do wózka), Perfect z Mariuszem Szcześnikiem (10 tys. zł na wózek, inhalator, nawilżacz), Patrycja Markowska z Michałem Matulką (10 tys. zł na pół roku intensywnej rehabilitacji) oraz Margaret z Adrianem Rypińskim (12 tys. zł na całoroczną opiekę medyczną).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *