Mecze Polek na ME w piłce ręcznej w TVP2 HD

W niedzielę 7 grudnia 2014 roku rozpoczynają się mistrzostwa Europy kobiet w piłce ręcznej. Pierwsze spotkanie reprezentacja Polski rozegra z Hiszpanią. Początek transmisji tego meczu od godziny 17:45 w TVP2 HD.

Polki były rewelacją poprzedniej wielkiej imprezy – mistrzostw świata 2013. „Biało-czerwone” zajęły czwarte miejsce, ale ich nieustępliwa gra zyskała im kibiców nie tylko w Polsce. W niedzielę podopieczne Kimiego Rasmussena rozpoczynają mistrzostwa Europy. Kto wie, czy to nie trudniejsza impreza niż ta przed rokiem. Co prawda, by awansować do fazy zasadniczej wystarczy wygrać jedno spotkanie, ale rywalkami Polek będą: brązowe medalistki olimpijskie Hiszpanki, gospodynie Węgierki (brązowe medalistki ME sprzed dwóch lat) i zawsze bardzo groźna ekipa Rosji (czterokrotne mistrzynie świata w latach 2001-09).

Wszystkie spotkania Polek będzie można zobaczyć w TVP2 HD. Mecze z Węgier i Chorwacji skomentują: Maciej Iwański i Jacek Laskowski; ze studia w Warszawie: Tomasz Jasina i Piotr Dębowski. Ten ostatni wraz z Robertem El Gendy będą prowadzącymi studio a wśród ich gości znajdą się m.in. byłe reprezentantki Polski: Karolina Semeniuk-Olchawa, Karolina Szwed-Oerneborg oraz Małgorzata Majerek. TVP na mistrzostwach Europy będzie miała także swojego reportera – Piotra Falkowskiego.

Plan transmisji – faza wstępna:

Niedziela (7 grudnia)
Hiszpania-Polska, godzina 17:45, TVP2 HD

Wtorek (9 grudnia)
Polska-Węgry, godzina 20:10, TVP2 HD

Czwartek (11 grudnia)
Polska-Rosja, godzina 17:45, TVP2 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *