Czwórka gra w palanta

W niedzielę 4 marca dziennikarze radiowej Czwórki wezmą udział w charytatywnym turnieju palantowym „Dla Marysi” na Arenie Futbolu na warszawskim Ursynowie.

Kto jeszcze pamięta na czym polega gra w palanta? Pewnie niewielu… Palant to polska gra ludowa pochodząca z XVII wieku, rozgrywana za pomocą drewnianego kija i piłki. Jej zasady uznaje się za korzenie amerykańskiego baseballu. Polski Związek Piłki Palantowej zakończył swoją działalność w 1978 roku, a sama dyscyplina przetrwała jako gra podwórkowa.

Reprezentacja radiowej Czwórki w niedzielę 4 marca weźmie udział w Charytatywnym Turnieju Gry w Palanta dla Marysi, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe, które od 3 lat wskrzesza zapomnianą tradycję.

Wydarzenie wspiera zbiórkę pieniędzy na zakup „cyber oka” o wartości 26 tys. zł – urządzenia wykorzystującego techniki śledzenia wzroku, aby pomóc w komunikacji pacjentom, którzy sami nie mogą komunikować się z otoczeniem. Urządzenie zostanie przekazane Marysi, cierpiącej od 21 lat na porażenie mózgowe. Więcej informacji na temat akcji: https://zrzutka.pl/cyberoko-dla-marysi.

Turniej rozpoczyna się o godz. 15.00 na Arenie Futbolu na warszawskim Ursynowie. Transmisja z wydarzenia będzie nadawana na Youtubie oraz na facebooku.

Czwórka zaprasza do oglądania turnieju palantowego na stronie: https://www.facebook.com/events/1987243991541550/ i słuchania relacji w Czwórce w niedzielę 4 marca​ w „Wiadomościach” o 15.00 i 17.00 oraz w audycji „Pierwsze słyszę” w poniedziałek 5 marca ok. 8.15.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *