Ikony polskiego wzornictwa na antenie TVP Kultura

W wiosennej ramówce, od 4 marca na antenie TVP Kultura zagości nowy cykl edukacyjny „Rzecz Polska”. Program o najważniejszych dokonaniach krajowego designu został przygotowany na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

„Rzecz Polska” przedstawia przedmioty użytkowe, charakterystyczne dla danego dziesięciolecia, rekonstruuje historię ich powstania, pokazuje funkcje w przestrzeni oraz przedstawia twórców i projektantów. Jest to opowieść o najnowszej historii Polski, sentymentalna i fascynująca podróż przedstawiona w nowoczesnej formie. Autorzy liczą na to, że widzowie, pod wpływem programu, przy kolejnych wiosennych porządkach odkryją w swoich domach prawdziwe skarby.

Każdy odcinek został zrealizowany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, a wszystkie przedmioty są przedstawione także w formie animacji (technicznego rysunku), co ułatwia zrozumienie ich wyjątkowości. „Rzecz Polska” to wspólny projekt TVP Kultura i Instytutu Adama Mickiewicza, który powstał we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *