Czwórka z udanym startem jesiennej ramówki

Pierwszy tydzień jesiennej ramówki przyniósł Czwórce dalszy wzrost udziałów w rynku i sukcesy nowych sezonów jej największych hitów, z wynikami zapewniającymi stacji w wieczornym paśmie nawet 12-krotną przewagę nad konkurencją.

W minionym tygodniu TV4, z udziałami w rynku przekraczającymi 4,8% w grupie komercyjnej oraz 4,5% w grupie 4+ , była piątą stacją w Polsce, zdecydowanie pokonując m.in. TVN7 (3,6% SHR All 16-49) i TV Puls (3,1% SHR All 16-49).

Na wynik stacji złożyło się m.in. dobre otwarcie nowych sezonów dwóch największych hitów stacji – seriali: „Policjantki i Policjanci” oraz „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

Nowe odcinki „Policjantek i Policjantów” w pierwszym tygodniu emisji zanotowały udziały w rynku na poziomie 13% przy średniej widowni liczącej 1,6 mln osób. W paśmie serialu – od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 – Czwórka była trzecią stacją na polskim rynku telewizyjnym, wyprzedzając m.in. TVP2 i TVP1 i daleko w tyle pozostawiając swoją bezpośrednią konkurencję. Udziały stacji w paśmie były 4-krotnie większe niż TVN7 i aż 12-krotnie wyższe niż TV Puls.

Nie mniejszym sukcesem rozpoczęła się emisja trzeciego sezonu serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” prezentowanego od 5 września w paśmie poniedziałek – czwartek o godz. 20:00. W pierwszym tygodniu premierowe odcinki serialu oglądało średnio 1,7 mln widzów, przy udziałach w rynku sięgających 12% w grupie komercyjnej i ponad 11% w grupie 4+. W trakcie emisji serialu Czwórka obejmowała pozycję trzeciej stacji w Polsce, a jej udziały w rynku były 3-krotnie większe niż TVN7 i 5-krotnie większe niż TV Puls.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *