Polsat z dobrym startem „Wyspy przetrwania” i serialu „W rytmie serca”

Polsat dobrze rozpoczął jesień, a nowości stacji były najchętniej oglądane wśród pozycji weekendu. Przygodowe reality–show „Wyspa przetrwania” w piątkowy wieczór była liderem oglądalności w grupie 16-49, notując 15,5% SHR. W niedzielnym prime–time serial „W rytmie serca” oglądało aż 2,4 miliona widzów. Po pierwszym tygodniu emisji jesiennych premier Polsat jest liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych.

Sprawdź ofertę Polsatu w PROGRAMIE TV

Piątek należał do „Wyspy przetrwania”. W grupie komercyjnej program nie miał sobie równych, a Polsat w trakcie jego nadawania był liderem rynku telewizyjnego osiągając 15,5% udziałów. Przygodowe reality-show oglądało średnio ponad 1,4 miliona widzów.

Dobry start, mimo dużej konkurencji zanotowała serialowa nowość stacji – „W rytmie serca”. W niedzielę Polsat pokazał dwa premierowe odcinki, każdy z nich oglądało średnio ponad 2,4 mln widzów. Wysoka widownia przełożyła się również na wysokie udziały. Polsat w trakcie nadawania serialu zanotował 15,2 % w grupie 16-49 i 16,1% w grupie 4+.

Po pierwszym tygodniu emisji nowej ramówki Polsat jest bezkonkurencyjny. Stacja jest najchętniej oglądaną w obu grupach audytoryjnych. Wśród wszystkich badanych Polsat notuje udziały na poziomie 12,06% i wyprzedza kolejno TVN – 9,69%, TVP1 – 8,77% i TVP2 – 8,54%. W grupie komercyjnej Polsat również jest najlepszy z udziałami 13,75% wobec 12,3% – TVNu, 7,23% – TVP2 i 5,11% – TVP1.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *