Czwórka zaprasza na Festiwal Przenikania

Czwórka zaprasza na relacje z I edycji Festiwalu Przenikania – wydarzenia, którego głównym celem jest zaprezentowanie zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur, również przenikania sztuki do życia codziennego. W programie szereg koncertów, wystaw oraz warsztatów. Relacje z festiwalu trwającego od 20 do 21 maja na antenie Czwórki.

W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówił Wojciech Brewka, z którego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107, gdzie w tym roku, w dniach 20-21 maja zorganizowana zostanie I edycja Festiwalu Przenikania. Temat przewodni wydarzenia to zjawisko przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur, który będzie podejmowany w zaplanowanych wystawach (m.in. w wystawie zbiorowej, wpisanej do programu warszawskiej Nocy Muzeów), performance’ach, warsztatach artystycznych (np. malowaniu obrazów na żywo do improwizowanej muzyki, warsztatach z malowania mebli i deskorolek), a także pokazach filmowych, teatralnych i koncertach. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Organizatorzy liczą na aktywne włączenie się warszawiaków w działania artystyczne podczas festiwalu, co ma pokazać, że każdy może uczestniczyć w procesie tworzenia sztuki i designu.

Szczegóły związane z wydarzeniem prezentowane będą na antenie Czwórki od poniedziałku do piątku w serwisach kulturalnych (godziny 6:45 i 17:45). Relacje z Festiwalu Przenikania w dniach 20 i 21 maja, również w serwisach informacyjnych Czwórki. W niedzielę 21 maja o godzinie 12:05 wywiad z organizatorami w audycji Uli Kaczyńskiej i Katarzyny Cygler „Artystyczny wybieg”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *