„Czytanie przed spaniem” codziennie w TVP ABC

Dziecięcy kanał TVP ABC już nie tylko w weekendy, ale przez cały tydzień na zakończenie każdej „Wieczorynki” o godzinie 19:50 będzie nadawał audycję „Czytanie przed spaniem”.

W tym programie dla najmłodszych widzów można posłuchać bajek, legend i współczesnych opowiadań dla dzieci w interpretacji aktorów i dziennikarzy. Audycja jest lubiana przez widzów, do TVP ABC przychodziły zapytania zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców, czy nie można by nadawać „Czytania przed spaniem” codziennie.

Siłą tego cyklu jest zaangażowanie, energia i interpretacja czytających bajki. Dzięki użyciu filmowej kamery uzyskano plastykę i głębię obrazu, która nadaje serii niepowtarzalny charakter. W bardzo prostej, czystej formie mali widzowie otrzymują wielobarwną opowieść działającą na wszystkie zmysły, której nie sposób się oprzeć. Tym bardziej, że obraz jest uatrakcyjniony lubianymi przez dzieci barwnymi grafikami i animacjami.

W jesiennej edycji „Czytania przed spaniem” można posłuchać: Marii Peszek, Jana Peszka, Katarzyny Zielińskiej, Rafała Rutkowskiego, Pauliny Holtz, Marietty Żukowskiej oraz ambasadorów akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – Anny Popek i Rafała Brzózki.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *