Daszczyński i Dziwisz o Światowych Dniach Młodzieży 2016

Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski, spotkał się w środę, 2 września 2015 roku z Prezesem Telewizji Polskiej, Januszem Daszczyńskim. Przedmiotem rozmowy była współpraca Archidiecezji Krakowskiej z TVP jako oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Podczas spotkania omówiono aktualny stan współpracy i wymieniono się informacjami na temat organizacji wielkiego przedsięwzięcia, jakim są zaplanowane na lipiec przyszłego roku Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Kardynał Dziwisz wysoko ocenił zaangażowanie i dotychczasowy wkład TVP.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą trwały od 26 do 31 lipca 2016 roku. Będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny. Przewiduje to porozumienie podpisane w 2015 roku pomiędzy Telewizją Polską a kardynałem Stanisławem Dziwiszem w imieniu Archidiecezji Krakowskiej.

Nad organizacją Światowych Dni Młodzieży czuwa w TVP specjalnie powołany Zespół ds. realizacji obsługi telewizyjnej tego wydarzenia.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży TVP jako oficjalny nadawca przygotowała również wiele cykli programowych, szczególnie publicystycznych i informacyjnych. Bardzo istotna rola, zarówno programowa, jak i organizacyjno-promocyjna, przypadnie w tym zakresie oddziałom terenowym TVP, przede wszystkim oddziałowi krakowskiemu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *