„Debata Liderów” na antenach TVP oraz Polsat News

20 października 2015 roku w studiu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 odbędzie się debata z udziałem liderów wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych: PiS, PO, PSL, Partii Razem, KORWiN, Zjednoczonej Lewicy, ugrupowania Kukiz ’15 i Nowoczesnej Ryszarda Petru. Będzie ona transmitowana równolegle przez TVP1 HD, TVP INFO, Polsat News i TVN24. Początek o godzinie 20:00.

Gospodarzem debaty będzie Diana Rudnik, dziennikarka „Wiadomości” TVP1, a towarzyszyć jej będą: Grzegorz Kajdanowicz (TVN) i Jarosław Gugała (Polsat).

„Debata Liderów”, zaplanowana na 100 minut, została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich przedstawiciele komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące spraw społeczno-gospodarczych, w drugiej – poświęcone polityce zagranicznej i bezpieczeństwa, a w trzeciej poruszające problematykę wizji i ustroju państwa. Liderzy komitetów wyborczych będą mieli na odpowiedź w każdej rundzie trzy minuty, a na zakończenie w ramach podsumowania 45 sekund.

28 września br. podczas spotkania w siedzibie TVP z komitetami wyborczymi, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych, przedstawiciele komitetów wylosowali miejsca, które w studiu zajmą liderzy oraz kolejność ich wystąpień w poszczególnych częściach debaty. Pierwszą część debaty rozpocznie przedstawiciel Zjednoczonej Lewicy, drugą – PO, trzecią – ZL, zaś podsumowanie – lider KW KORWiN.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *