Finał Konkursu Chopinowskiego w Telewizji Polskiej

Eksperckie podsumowanie Konkursu Chopinowskiego w specjalnym programie „Noc z Chopinem” w TVP Kultura, opinie widzów i uczestników, werdykt jury, koncert laureatów w TVP Kultura oraz koncert zwycięzcy w TVP2 HD – to tylko niektóre z propozycji Telewizji Polskiej, która towarzyszy zmaganiom czołówki światowej pianistyki.

Konkurs Chopinowski jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Otwiera pianistom drzwi do największych sal koncertowych. Wśród zwycięzców Konkursu Chopinowskiego są m.in.: Martha Argerich, Maurizio Pollini czy Krystian Zimerman. Kto wygra XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina?

Propozycje Telewizji Polskiej w związku z tegorocznym Konkursem Chopinowskim, który odbywa się w dniach 1-23 października w Warszawie, to aż 130 godzin transmisji w TVP Kultura, ponadto koncert zwycięzcy konkursu w TVP2 HD, retransmisje w TVP Polonia, filmy w TVP Historia, relacje i zapowiedzi w TVP Regionalna, a także informacje w serwisach TVP INFO.

Zanim widzowie Telewizji Polskiej poznają nazwiska laureatów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, TVP Kultura pokaże ich finałowe występy w dniach 18-20 października w godzinach 17:50-21:00. W finale wystąpi 10 pianistów. Uczestnicy wykonają wybrany koncert fortepianowy z orkiestrą: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

Po finałowych zmaganiach, TVP Kultura pokaże z 20 na 21 października „Noc z Chopinem” – dyskusję podsumowującą konkurs, wzbogaconą o komentarze dotyczące potencjalnego zwycięzcy, opinie widzów i ekspertów. Swoimi wrażeniami będą mieli okazję podzielić się także widzowie, dzwoniąc na udostępniony im wcześniej numer telefonu. Pokazane zostaną także najciekawsze komentarze słuchaczy opublikowane na oficjalnym profilu Konkursu Chopinowskiego na Facebooku. Ponadto głos zabiorą sami uczestnicy wydarzenia. Pianiści na gorąco, tuż po swoich występach, opowiedzą o emocjach towarzyszących im podczas ostatniego dnia konkursu oraz przede wszystkim – w momencie ogłoszenia werdyktu jury.

Koncert laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina 21 października o godzinie 18:50 pokaże na żywo TVP Kultura, a widzowie TVP2 HD zobaczą tego dnia o godzinie 21:45 koncert zwycięzcy.

Konkurs Chopinowski można śledzić także w serwisie www.chopin2015.tvp.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się streamingi studiów konkursowych, wywiadów i koncertów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *