„Debata. Wszystko o referendum” w TVP1 HD

„Debata. Wszystko o referendum” zostanie wyemitowana w TVP1 HD w środę, 2 września 2015 roku o godzinie 21:20. Celem debaty jest wyjaśnienie zagadnień zawartych w pytaniach ogólnokrajowego referendum, które odbędzie się w Polsce 6 września 2015 roku. Dyskusję w studiu poprowadzi redaktor Małgorzata Serafin, na co dzień prowadząca poranne rozmowy Jedynki z cyklu „Polityka przy kawie”.

Debata podzielona będzie na trzy bloki tematyczne, nawiązując do trzech pytań referendalnych. Pierwsza część dyskusji dotyczy jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Ekspertami w dyskusji będą: prof. Radosław Markowski, prof. Tomasz Kazimierski, dr Jarosław Flis, dr Adam Gendźwiłł i prof. Bartłomiej Nowotarski.

Kolejne pytanie referendalne to stosunek do dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Ten temat omawiać będą eksperci: dr Anna Materska–Sosnowska, dr Andrzej Sadowski oraz dr Robert Gwiazdowski.

Trzecim pytaniem referendalnym jest interpretacja zasad prawa podatkowego w razie wątpliwości na korzyść podatnika. Ekspertem w tym temacie będzie prof. Witold Orłowski oraz prof. Witold Modzelewski.

Debata odbędzie się przy udziale publiczności, która również będzie mogła wyrażać opinię oraz zadawać pytania zaproszonym do studia ekspertom.

12 lat po tym, jak Polacy zdecydowali o przystąpieniu do UE, znów mamy okazję wypowiedzieć się w referendum. Tym razem są to bardzo szczegółowe kwestie. Dlatego chcemy przekazać widzom Jedynki najważniejsze informacje związane z pytaniami referendalnymi oraz przedyskutować argumenty za i przeciw. Będzie to bardzo merytoryczna i najważniejsza debata telewizyjna przed niedzielnym głosowaniem – mówi wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *