Diecezja Tarnowska ruszyła z testową emisją DAB+

15 stycznia 2016 roku Diecezja Tarnowska ruszyła z emisją sygnału testowego multipleksu T-DAB+ z obiektu nadawczego Szczawnica / Przechyba. Na ofertę testowego multipleksu radiowego składają się stacje RDN Nowy Sącz i RDN Małopolska, których nadawcą jest Diecezja Tarnowska, oraz stacje Radio DOXA FM (Opole), Radio eM (Kielce) i Radio VIA (Rzeszów).

Obecnie próby dotyczą nadawania cyfrowego przy zwiększającej się, co jakiś czas, mocy aż do maksymalnie 1 kW w bloku 10B na częstotliwości 211,648 MHz. Nadawanie odbywa się na podstawie decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, ważnej do 14 stycznia 2017 roku. W najbliższych tygodniach zasięg nadawania obejmie Kotlinę Sądecką. W kolejnych miesiącach zasięg będzie poszerzany, w ramach allotmentu dla Małopolski, wraz z podnoszeniem mocy nadawania i dodatkowymi lokalizacjami nadajników. Nadawca rozważa dołączanie kolejnych stacji radiowych do oferty testowego multipleksu.

Testy te będą okazją do powiększenia liczby programów, podniesienia jakości emisji oraz wypróbowania nowych usług multimedialnych – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor radia RDN.

Źródło: Diecezja Tarnowska

One Comment on “Diecezja Tarnowska ruszyła z testową emisją DAB+”

  1. Proszę sobie wyobrazić że odbierałem ten multipex w miasteczku Poniatowa na zachodniej lubelszczyźnie, radio to zwykły tani kombajn z hipermarketu z antenką teleskopową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *