Discovery kupiło 49% udziałów w Green Content – nadawcy kanału METRO

Agora podpisała umowę inwestycyjną z Discovery Polska, mającą na celu współpracę na rzecz rozwoju telewizji METRO. Nowy kanał Naziemnej Telewizji Cyfrowej rozpoczął nadawanie 2 grudnia br. i już w pierwszym tygodniu emisji osiągnął najwyższą oglądalność spośród kanałów uruchomionych na MUX-8.

Agora pozyskała uznanego, międzynarodowego partnera – Discovery – do swojej spółki zależnej Green Content. Spółka ta zyskała uznanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która w listopadzie 2015 roku przyznała jej koncesję na nadawanie kanału uniwersalnego o profilu lifestyle’owym pod marką METRO.

9 grudnia br. w ramach nawiązanej współpracy z Agorą Discovery Polska nabyło 49% udziałów spółki Green Content.

Naszym priorytetem jest zbudowanie silnej pozycji METRA na polskim rynku telewizji naziemnej. Pozyskanie partnera światowego formatu, jakim jest Discovery, daje nam nie tylko międzynarodowe know-how, ale również dostęp do ogromnej biblioteki programowej, co zdecydowanie wspiera realizację naszych celów biznesowych – tłumaczy Bartosz Hojka, prezes zarządu Agora.

W ciągu zaledwie tygodnia od uruchomienia METRO wysunęło się na pozycję lidera oglądalności wśród nowo uruchomionych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w ramach MUX-8. W pierwszym tygodniu emisji METRO uzyskało dwukrotnie wyższy udział w oglądalności niż pozostałe stacje. Uznaniem widzów cieszyły się produkcje własne METRA np. „P.I.W.O.” – publicystyczny talk-show Mikołaja Lizuta realizowany wspólnie z Radiem TOK FM, którego premierowy pierwszy odcinek uzyskał 0,28% udziału w grupie komercyjnej (2 razy wyższy niż średni udział stacji w rynku) oraz „Crash test” Dominiki Wielowieyskiej, realizowany przez zespół Wyborcza.pl, którego najlepiej oglądany odcinek uzyskał prawie 3% udziału w oglądalności w grupie komercyjnej.

Wspólny projekt Green Content i Discovery Polska będzie realizowany w oparciu o uzupełniające się, szerokie możliwości i kompetencje obu partnerów. Telewizja METRO skierowana jest do szerokiego grona odbiorców poszukujących wyrazistego kina, świetnie zrealizowanych seriali, odważnych dokumentów, programów o stylu życia czy publicystyki poruszającej tematy, którymi żyje współczesne społeczeństwo. Kanał stawia przede wszystkim na różnorodną ofertę programową. Dzięki wieloletniej obecności na rynku telewizyjnym Discovery wniesie do spółki nie tylko atrakcyjny kontent dla tego segmentu, ale również bogate doświadczenie wynikające z rozwijania kanałów naziemnych na różnych rynkach.

Ogłoszone dzisiaj porozumienie to znakomita wiadomość dla widzów w Polsce. Wierzę, że nasze międzynarodowe doświadczenie w obszarze telewizji płatnej oraz FTA wraz z kompetencjami naszego nowego partnera przełożą się na wyjątkową ofertę programów, która podbije serca polskiej widowni Naziemnej Telewizji Cyfrowej – podkreśla Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks w regionie CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka).

Discovery to jeden z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych, mający w swoim portfolio m.in. stacje Discovery Channel, Eurosport czy TLC.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *