Serialu „Homeland” nikomu przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat gości na ekranach telewizorów na całym świecie, zdobywając nie tylko rzesze fanów, ale także ponad 30 najważniejszych nagród telewizyjnych, w tym: Złote Globy, Emmy, Satelity, AFI, czy Critic’s Choice. Dlatego FOX z myślą o wielbicielach produkcji przygotował trzydniowy maraton z najnowszym, szóstym sezonem serialu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Carrie Mathison (Claire Danes) rozpracowywała siatki terrorystyczne w różnych zakątkach świata, m.in. w Afganistanie, czy Berlinie. Teraz przyszedł czas na Nowy Jork, gdzie rozgrywa się fabuła nowego sezonu. Wszystko zaczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, a dokładniej od dnia wyboru nowego prezydenta USA w 2016 roku. Jednak w przeciwieństwie do rzeczywistości, w serialu prezydentem zostaje kobieta – Elizabeth Keane (Elizabeth Marvel, „House of Cards”). Carrie pracuje w fundacji pomagającej muzułmanom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych, którzy są przesadnie inwigilowani przed amerykański rząd. Dodatkowo w jej życiu prywatnym po raz kolejny pojawia się Peter Quinn (Rupert Friend). Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego sezonu, główna bohaterka ma wyrzuty sumienia, że jej przyjaciel stracił przez nią zdrowie. Dlatego postanawia zaopiekować się Peterem, który zamieszkuje w piwnicy jej domu. Jakie będą tego konsekwencje?

W nowym sezonie powracają także F. Murray Abraham w roli Dara Adala i Mandy Patinkin, czyli serialowy Saul Berenson.

Polityka, agencje rządowe, amerykańskie wojsko i kolejna, tym razem mocno polityczna intryga. Maraton szóstego sezonu „Homeland” będzie można oglądać na kanale FOX od czwartku 15 czerwca do soboty 17 czerwca codziennie od godziny 21:00 (po cztery odcinki).

Źródło: FOX Networks Group