„Unia na rozdrożu” – debata międzynarodowa Polskiego Radia i PISM

We wtorek 13 czerwca o godzinie 18:00 w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się międzynarodowa debata Polskiego Radia i Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych pt. „Unia na rozdrożu – Europa po wyborach we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą Konrad Szymański – Sekretarz Stanu ds. europejskich w MSZ, dr Sławomir Dębski – szef PISM i dr hab. Tomasz Grzegorz Grosse – Profesor UW.

Kolejne wybory w krajach Unii Europejskiej to obawa, że projekt europejski przestanie istnieć. Dlaczego tak silne jest poparcie dla ruchów populistycznych? Czy to, co się dzieje, mówi nam o słabości europejskich elit czy europejskich narodów? Co dalej z projektem Unii Europejskiej? Na te i inne pytania porozmawiamy z uczestnikami kolejnej debaty Międzynarodowej Polskiego Radia zorganizowanej wspólnie z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych. Staramy się, aby Polskie Radio było miejscem spotkań i wymiany informacji na różne tematy. Elementem naszej misji jest prowadzenie takich dyskusji – zapowiada gospodarz debaty Grzegorz Ślubowski – szef Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.

Debata, współorganizowana przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, rozpocznie się we wtorek, 13 czerwca o godzinie 18:00. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Ślubowski – szef Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. Spotkanie z udziałem publiczności odbędzie się w Studiu im. Władysława Szpilmana, w siedzibie głównej Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie.

Na transmisję radiowa Jedynka oraz Polskie Radio 24 zapraszają we wtorek 13 czerwca o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *