Dokument „Kadencja Putina” w TVP2 HD

Władimir Putin już po raz trzeci pełni funkcję prezydenta Rosji. Mimo, iż obóz władzy bezwzględnie walczy z opozycją, w Rosji istnieją jeszcze ośrodki życia politycznego, które sprzeciwiają się oficjalnym rządom. Film Alexeia Pivovarova przedstawia najważniejszych działaczy tych środowisk. Dokument „Kadencja Putina” już w poniedziałek, 18 maja 2015 roku, w cyklu „Świat bez fikcji” pokaże TVP2 HD.

Kim są ludzie przeciwstawiający się Putinowi? Jednym z nich jest Aleksiej Nawalny – bloger i działacz społeczny. W 2012 roku został uznany przez Time Magazine za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Kolejny to Ilja Jaszyn – szef rosyjskiej Solidarności. Poznamy również Ksenię Sobczak – działaczkę polityczną, organizatorkę licznych moskiewskich protestów, Aleksieja Wenediktowa – redaktora naczelnego radia Echo Moskwy, Siergieja Udalcowa – przywódcę radykalnej lewicy oraz Ilję Ponomariowa – opozycyjnego parlamentarzystę Dumy.

Wykorzystując szereg materiałów – zdjęcia z protestów ulicznych, aresztowań i procesów sądowych, fragmenty przemówień, oraz wypowiedzi samych działaczy – dokumentaliści pokazują, jak wygląda panorama polityczna współczesnej, opozycyjnej Rosji. Mamy szansę dowiedzieć się, jakie poglądy, ideały i cele polityczne przyświecają aktywistom walczącym z rządem. Relacje z protestów oraz rozmowy z bohaterami zestawiono z fragmentami materiałów prezentowanych przez rosyjskie media głównego nurtu i poświęconych działalności Władimira Putina. Oficjalny, wyidealizowany obraz prezydenta Rosji staje w rażącej sprzeczności z rzeczywistością, o której mówią opozycjoniści.

„Kadencja Putina”

Emisja: poniedziałek, 18 maja, godzina 22:55

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Dokument „Kadencja Putina” w TVP2 HD”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *