Dokument kryminalny „Kobiety i Mafia” na kanale 13 Ulica

Zetknięcie z mafią zmieniło ich życie na zawsze. Po latach postanowiły opowiedzieć swoje historie przed kamerą, wiele tym samym ryzykując. Kanał 13 Ulica zaprasza na serial dokumentalny „Kobiety i Mafia”, który ukaże mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej przestępczości zorganizowanej z unikalnej, kobiecej perspektywy. Premiera w środę, 9 marca 2016 roku.

W każdym z sześciu 45-minutowych odcinków serial przedstawi losy kobiet, których osobiste doświadczenia i relacje z pierwszej ręki zapewnią widzom niepowtarzalny wgląd w przerażający świat polskiej mafii. Bohaterki związane były ze środowiskiem przestępczym na różne sposoby – są wśród nich m.in. matki, żony, a także córki przemytników i gangsterów.

Serial nie tylko opowiada o ich osobistych związkach z członkami mafii, ale analizuje też, jak przestępcze środowisko wpłynęło na ich postawy i postrzeganie świata. Dzieląc się swoimi trudnymi doświadczeniami, kobiety mówią o poniesionych stratach, przeprowadzonych w życiu zmianach i radzeniu sobie ze zwykłą codziennością. Jak się okazuje, wiele z nich nie uwolniło się jeszcze od dramatów z przeszłości.

Do kobiet z mafijną przeszłością dociera Ewa Ornacka – dziennikarka od lat specjalizująca się w tematyce przestępczości zorganizowanej i autorka książek o przestępczości zorganizowanej. Namawia je na szczerą rozmowę przed kamerą, przełamuje ich wstyd i strach, czasami nawet wieloletnie milczenie. Dzięki ogromnej wiedzy na temat struktur przestępczych w Polsce, Ewa Ornacka z wyczuciem odnosi się do wysłuchiwanych relacji, łącząc je z innymi znanymi sobie mafijnymi historiami.

Producentem serialu jest Artur Kowalewski, który w 2004 roku stworzył pionierski dokument o polskiej przestępczości zorganizowanej pt. „Alfabet mafii”. Ewa Ornacka była tam jedną z prowadzących, a następnie współautorką książki o tym samym tytule. W swoim dorobku dziennikarka ma jeszcze cztery inne książki, w tym wydane w 2015 roku „Wojny kobiet” – opowieść o kobietach, które rzuciły wyzwanie policji, sądom i mafii.

„Kobiety i Mafia”

Premiera: środa, 9 marca, godzina 22:00

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *