Dokument „Mroczna strona antydepresantów” w TVP2 HD

Alarmujący i niezwykły sposobem przygotowania dokument pokaże TVP2 HD w poniedziałek 27 października 2014 roku. To owoc wielkiego, międzynarodowego śledztwa reporterów norweskich, duńskich, fińskich, niemieckich, słoweńskich, chorwackich i greckich, którzy przyjrzeli się lukratywnemu rynkowi leków antydepresyjnych, wartemu 20 mld dolarów.

Leki antydepresyjne mają za zadanie ustabilizować chemię mózgu, jednak w niektórych przypadkach taka ingerencja w funkcjonowanie organizmu może przynieść fatalne skutki. Pokazane w filmie, którego premiera miała miejsce na prestiżowym festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie w 2013 roku, przypadki, m.in. z USA, Kanady, Niemiec i Holandii, ujawniają negatywne, a nawet tragiczne konsekwencje zażywania anydepresantów, notowane u ok. 10-15% pacjentów. Leki te drastycznie mogą zwiększać poziom agresji, doprowadzając do samobójstw i morderstw, popełnianych przez osoby, które wcześniej nie przejawiały żadnych problemów z agresją.

Niezbędne są dalsze badania nad antydepresantami i zwiększona ostrożność w przepisywaniu ich. Czy to możliwe, jeśli już jeden na dziesięciu dorosłych w świecie zachodnim je zażywa, a firmy farmaceutyczne sprzedają je za 20 mld rocznie?

„Mroczna strona antydepresantów”

Emisja: poniedziałek, 27 października, godzina 22:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *