Dokument w Telewizji Polskiej

Miłośnicy filmów dokumentalnych jak zwykle mogą liczyć na Telewizję Polską. W nadchodzącym tygodniu na antenach publicznego nadawcy pojawi się kilka filmów godnych polecenia.

„Jak to się robi”
Znany doradca medialny postanowił udowodnić, że z każdego można ulepić polityka. Na casting zgłosiło się kilkaset osób. Kilkanaście z nich rozpoczęło szkolenie, do końca dotrwał jeden. Przez trzy i pół roku ekipa filmowa miała możliwość prześledzenia mechanizmów narodzin i rozwoju tego, co nas najbardziej mierzi u polityków.
Emisja: niedziela, 23 czerwca, godzina 21:00, TVP Historia

Czy świat oszalał? – „Chodorkowski” 
Dokument pokazuje fascynującą drogę, jaką przebył Michaił Chodorkowski – od zagorzałego wyznawcy socjalizmu i komsomolca do jednego z pierwszych rosyjskich kapitalistów i najbogatszego człowieka w Rosji. Jego kariera została dramatycznie przerwana, kiedy naraził się prezydentowi Rosji W. Putinowi.
Emisja: poniedziałek, 24 czerwca, godzina 00:05, TVP2/HD

Świat bez fikcji – „Bez tajemnic, bez wstydu. Nadzy w sieci”
Początek tysiąclecia przyniósł rewolucję – narodziny WEB 2.0. Od tej pory każdy może zamieszczać w sieci różnorakie treści. Miliony ludzi zaczęły dzielić się informacjami o swoim życiu prywatnym. Skąd bierze się taka potrzeba? Jaką cenę przyjdzie nam za to zapłacić?
Emisja: wtorek, 25 czerwca, godzina 22:50, TVP2/HD

„Piwko dla niedźwiedzia”
Zabawne i wzruszające anegdoty o Wojtku – niedźwiedziu z Armii Andersa. Wśród żołnierzy 2 Korpusu pojawienie się małego osieroconego niedźwiadka, który wymagał opieki, wywołało powrót uczuć, o których – zdawać by się mogło – już dawno zapomnieli…
Emisja: środa, 26 czerwca, godzina 06:05 i 13:50, TVP Polonia

„Piotr Adamczyk – aktor, który…”
„Wywiad rzeka” z Piotrem Adamczykiem. Filmowy portret aktora, oparty na cytatach z filmów, fragmentach sztuk teatralnych, relacjach ze spotkań z widzami. O P. Adamczyku i jego aktorstwie wypowiadają się inni aktorzy, reżyserzy i krytycy.
Emisja: czwartek, 27 czerwca, godzina 05:55 i 13:55, TVP Polonia

„Hotel Polski”
Film dokumentalny odsłaniający kulisy afery Hotelu Polskiego. W Warszawie, po likwidacji getta, powstaje „ambasada” dla Żydów. Za olbrzymią opłatą Żydzi ocalali z pogromu mogli ratować swoje życie kupując tam paszporty krajów Ameryki Południowej lub innych państw neutralnych. Nielicznym udało się przeżyć.
Emisja: czwartek, 27 czerwca, godzina 23:45 oraz piątek, 28 czerwca, godzina 04:55 i 13:55, TVP Polonia

„Bastoy: wyspa – więzienie”
W Norwegii na Oslofiordzie leży wyspa Basty. Znajduje się na niej więzienie dla 115 mężczyzn skazanych na wieloletnie wyroki. W Europie Zachodniej 60-70% więźniów po odbyciu kary ponownie popełnia przestępstwa. Wśród więźniów Basty recydywa dotyczy jedynie 30%.
Emisja: czwartek, 27 czerwca, godzina 01:05, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *