Wieczorna.pl nadal w konkursie na MUX-1

We wniosku spółki Wieczorna.pl, w konkursie na nadawanie cyfrowe kanału społeczno-religijnego, pojawiły się błędy. – Wniosek nie został odrzucony, poprosiliśmy o wyjaśnienia – powiedział przewodniczący KRRiT, Jan Dworak. Wcześniej serwis press.pl informował, że wniosek spółki Wieczorna.pl starającej się o miejsce na multipleksie został odrzucony ze względów formalnych.

To nie jest do końca tak, że on został odrzucony w tej chwili. Poprosiliśmy Wieczorną.pl o dodatkowe wyjaśnienia – powiedział przewodniczący Krajowej Rady. Według niego, wniosek zostanie odrzucony, jeżeli spółka „nie odpowie w sposób satysfakcjonujący”.

Jak poinformował prezes Wieczornej.pl Adam Fularz, jego spółka ma na złożenie wyjaśnień jeszcze niecały tydzień. Wyjaśnił, że we wniosku nie wpisał numerów statystycznych określających rodzaj spółki.

Odrzucenie wniosku spółki Wieczorna.pl oznaczałoby, że Telewizja Trwam jest jedyną stacją ubiegającą się o koncesję na rozpowszechnianie kanału społeczno-religijnego, która pozwoli na bezpłatne i ogólnodostępne nadawanie w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

W konkursie startują również nadawcy ubiegający się o koncesję na nadawanie trzech innych kanałów wyspecjalizowanych: filmowego, edukacyjno-poznawczego i dla dzieci. Wyłonione w konkursie programy przejmą miejsca tymczasowo zajmowane przez kanały telewizji publicznej na pierwszym multipleksie (MUX-1). TVP ma je zwolnić do 27 kwietnia 2014 roku.

Źródło: Nasz Dziennik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *