Dokument w Telewizji Polskiej

Bill Gates, Totmes III, Ryszard Kukliński i wielu zwyczajnych – niezwyczajnych ludzi to bohaterowie znakomitych filmów dokumentalnych proponowanych w tym tygodniu przez Telewizje Polską.

Rodzinne Oglądanie – „Planeta Egipt – wojny faraonów”
XV wiek p.n.e. Egiptowi grozi niebezpieczeństwo. Dawni sprzymierzeńcy z Bliskiego Wschodu zwarli szeregi i zagrażają imperium. Faraon Totmes III postanawia zaatakować pierwszy… Archeolodzy sprawdzaj, ile prawdy historycznej kryje się w opisach kampanii Totmesa III.
Emisja: niedziela, 12 stycznia, godzina 09:35, TVP2/HD

Czy świat oszalał – „Opiumowe zakładniczki”
W ramach walki z narkotykami rząd Afganistanu przeprowadza w kraju akcje niszczenia pól maku potrzebnego do uprawy heroiny. Mimo słusznego celu, ma to jednak tragiczne skutki dla chłopów, którzy pożyczyli od przemytników narkotyków pieniądze na zwiększenie powierzchni upraw. Film przedstawia losy kilku rodzin afgańskich znajdujących się w takiej sytuacji.
Emisja: poniedziałek, 13 stycznia, godzina 23:45, TVP2/HD

„Przełomowe dni”
Serial dokumentalny przedstawiający historię komunistycznych Chin, Rosji oraz krajów Ameryki Południowej. Autorzy próbują odsłonić kulisy chińskiej rewolucji kulturalnej oraz wyjaśnić tajemnice morderstwa Siergieja Kirowa.
Emisja: wtorek, 14 stycznia, godzina 19:45, TVP Historia

„Symbole polityczne – święte Cesarstwo”
Film ukazuje wspólne cechy cesarstwa Rzymskiego i Niemieckiego. Dokument koncentruje się na kwestiach religijnych i obyczajowych.
Emisja: środa, 15 stycznia, godzina 18:35, TVP Historia

„Życie zaczyna się od tańca”
Opowieść o ludziach, dla których taniec stał się treścią życia. Niezależnie od wieku, profesji i statusu majątkowego fascynacja tańcem odmieniła ich szarą egzystencję. Na ekranie przewija się galeria barwnych postaci – młodzi breakdanceowcy, pełna temperamentu siedemnastolatka, niewidoma kobieta i maturzysta.
Emisja: środa, 15 stycznia, godzina 23:45, TVP Polonia

„Szerokie tory”
Cykl reportaży Barbary Włodarczyk o życiu w byłych republikach Związku Radzieckiego. W tym odcinku autorka odwiedza Kijów. Podgląda życie celnika pracującego na stołecznym lotnisku.
Emisja: czwartek, 16 stycznia, godzina 21:25, TVP Historia

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Dziewczyna, która pokonała śmierć”
Historia Cariny, która została ciężko ranna w wypadku. Zapadła w śpiączkę i nikt nie dawał jej szansy na przeżycie. Rodzina wyraziła zgodę na pobranie narządów do transplantacji. Kiedy żegnali się z dziewczyną, ta nagle zaczęła dawać oznaki życia. Jej przypadek spowodował, że w Danii całkowicie zmieniono procedury dotyczące pobierania organów do transplantacji.
Emisja: czwartek, 16 stycznia, godzina 22:25, TVP1/HD

„Świat według Billa Gatesa”
Dokument próbuje obiektywnie przyjrzeć się charytatywnej działalności fundacji twórcy Microsoftu – Billa Gatesa. Czy jeden człowiek i jego nieprawdopodobny majątek może zmienić świat?
Emisja: piątek, 17 stycznia, godzina 00:50, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *