Znakomita oglądalność sportu w Jedynce

W miniony weekend (11-12 stycznia br.) odnotowano znakomite wyniki oglądalności transmisji sportowych w Telewizji Polskiej. Sobotnie i niedzielne konkursy skoków narciarskich zgromadziły w najwyższym momencie oglądalności prawie 6 mln widzów TVP1/HD, a Gala Mistrzów Sportu – 4,5 mln osób. W obydwa dni Jedynka była zdecydowanie stacją pierwszego wyboru.

Decydującą walkę o podium konkursów w Bad Mitterndorf śledziło w Jedynce aż 6 mln 229 tys. (sobota) i 6 mln 16 tys. widzów (niedziela). Średnia oglądalność wyniosła odpowiednio 5 mln 265 tys. osób przy udziałach na poziomie 37,8% (grupa 4+, dane Nielsen Audience Measurement) i 4 mln 638 tys. (42,7%). Oznacza to, że co trzeci Polak, który miał o tej porze włączony telewizor wybrał skoki narciarskie w TVP1/HD. Między innymi dzięki temu wydarzeniu sportowemu Jedynka była w sobotę i niedzielę stacją pierwszego wyboru, osiągając średnie udziały dzienne na poziomie 17,8% i 16,7%.

Jak co roku wielką popularnością cieszyła się transmitowana w sobotę w TVP1/HD Gala Mistrzów Sportu. Średnia oglądalność z dwóch części wyniosła 3 mln 219 tys. widzów przy udziałach na poziomie 21%. Decydujące momenty Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski zainteresowały 4 mln 543 tys. osób. Emitowany w niedzielę w TVP1/HD reportaż z Balu Mistrzów Sportu zgromadził 2 mln 269 tys. widzów (udziały 15,9%).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *