Dokument w Telewizji Polskiej

Każdego tygodnia na antenach Telewizji Polskiej emitowane są filmy poruszające ważne problemy społeczne i polityczne. Publiczny nadawca zaprasza na niezwykłe dokumenty.

Polacy w Rzymie i Watykanie – „Anna Gulak – Włosi kochają artystów”
Portret Anny Gulak – malarki abstrakcyjnej, portrecistki znanych osobistości, rzeźbiarki związanej z twórczością sakralną. Artystka jest kobietą dynamiczną, lubiącą ludzi, gwar i energię tętniącego życiem Rzymu.
Emisja: sobota, 5 kwietnia, godzina 13:20, TVP2 HD

„Papież nie tylko polski…”
Jan Paweł II podczas swojego niemal trzydziestoletniego pontyfikatu odwiedził ponad sto różnych krajów. Głoszone przez Niego uniwersalne nauki zawsze uwzględniały różnorodność odbiorców.
Emisja: sobota, 5 kwietnia, godzina 15:00, TVP Polonia

Było, nie minęło – „Samochód marszałka Piłsudskiego”
Auta i motory są symbolem statusu. Ten odcinek cyklu poświęcony jest automobilom władzy – np. marszałek Józef Piłsudski poruszał się pięknym cadillackiem.
Emisja: poniedziałek, 7 kwietnia, godzina 21:25, TVP Historia

Czy świat oszalał – „Wywiad Snowdena”
Wywiad z Edwardem Snowdenem, byłym pracownikiem amerykańskiej NSA (National Security Agency). Snowden mówi m.in. o sposobach pozyskiwania i analizowania danych przez NSA i CIA.
Emisja: poniedziałek, 7 kwietnia, godzina 23:00, TVP2 HD

Świat bez fikcji – „Sarajewo, moja miłość”
Admira była Bośniaczką, a Boko Serbem. Mieli po 25 lat i byli w sobie zakochani. Zginęli, gdy chcieli przekroczyć most Vrbanja – jedyną drogę ucieczki z miasta pogrążonego w wojnie.
Emisja: wtorek, 8 kwietnia, godzina 22:50, TVP2 HD

„Współpracowałem z TW Ewa Max”
Film dokumentalny o niezwykłej determinacji wiernych funkcjonariuszy SB, którą uosabiali Zofia Nena O’Bretenny i jej oficer prowadzący – kapitan SB Jan Pawłowski. Oboje przyczynili się do prześladowań pisarza Leona Lecha Beynara znanego pod pseudonimem Paweł Jasienica.
Emisja: środa, 9 kwietnia, godzina 17:55, TVP Historia

Santo Subito – „Niewyjaśnione wyzdrowienie”, Odc. 1.
Historia cudownego uzdrowienia francuskiej zakonnicy, siostry Marie Simon-Pierre. Cierpiąca na chorobę Parkinsona nagle odzyskała sprawność fizyczną.
Emisja: środa, 9 kwietnia, godzina 23:45, TVP Polonia

„Smoleński Lot”
Zapis dramatu osób, które cztery lata temu straciły w katastrofie najbliższych. W filmie skupiono się na historii rodziny dotkniętej zarówno przez zbrodnię katyńską jak i katastrofę smoleńską.
Emisja: czwartek, 10 kwietnia, godzina 17:55, TVP Historia

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Gorycz i chwała”
Tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego wspomina jego córka Marta. Film jest sentymentalną podróżą po rodzinnym albumie.
Emisja: czwartek, 10 kwietnia, godzina 22:25, TVP1/HD

„Lolek”
Dokument o życiu Karola Wojtyły w latach 1920 – 1946. W filmie występują ostatni żyjący w Polsce świadkowie tamtych dni – osoby, które wówczas dobrze znały przyszłego papieża.
Emisja: czwartek, 10 kwietnia, godzina 23:45, TVP Polonia

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *