Przegląd kandydatów do Europarlamentu w Eska ROCK

Do wyborów do Europarlamentu coraz bliżej – pytanie tylko na kogo oddać swój głos. Czy kierować się szansami kandydata, czy własnymi poglądami politycznymi? W niedzielnym „Parlamentarnym Radarze” na antenie Radia Eska ROCK Idalia Tomczak i Konrad Olszewski zrobią przegląd nazwisk polityków ubiegających się o miejsce w Parlamencie Europejskim.

Według sondażu CBOS jedna czwarta Polaków wciąż nie wie, na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zamiar oddania głosu w wyborach zadeklarowało tylko 38% Polaków. Czy jest to wynik braku dostatecznej wiedzy o kandydatach? A może efekt braku zaufania wobec polityków?

W najbliższym wydaniu „Parlamentarnego Radaru” o godzinie 11:00 na antenie Radia Eska ROCK zaprezentowani zostaną kandydaci ubiegający się o miejsce w Europarlamencie. Gościem Idalii Tomczak i Konrada Olszewskiego będzie dr hab. Mikołaj Cześnik, pracownik Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Studiów Politycznych PAN, badający zachowania ludzi w świecie polityki.

Prowadzący wspólnie z zaproszonym gościem przyjrzą się listom wyborczym. Zastanowią się, na kogo stawiają partie – czy na znane twarze i celebrytów, czy może jednak na ekspertów, nazwiska budzące zaufanie? Pod lupę wezmą także strategie wyborcze, przyjęte przez dane ugrupowania polityczne. Przytoczą hasła i programy wyborcze. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej zaufać liderom, a może swój los oddać w ręce mniejszych, lokalnych partii.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *